Mesterek és Tanítványok

Mesterek és Tanítványok

2013. 04. 01.
Megosztás

Egy időre befejeződött az önkormányzat legújabb sportprogramja, az Olimpiai esték rendezvénysorozat.

A szervezők az öt karika jegyében öt estén keresztül szerették volna a sport és az olimpia minden szépségét, a sikerektől kezdve egészen a könnyekig bemutatni.

Az októberben kezdődött rendezvénysorozaton a londoni aranyérmesek közül többen, Szabó Gabriella, Kökény Roland, Berki Krisztián is bemutatkoztak, de rajtuk kívül olyan sportolót is vendégül láttak, aki csak egy hajszállal maradt le az aranyéremről (Ungvári Miklós), vagy, aki sérülten is hősiesen küzdött (Joó Abigél és Karakas Hedvig), illetve, akinek nem úgy sikerült a versenyzés, mint, ahogy azt maga is várta (Hidvégi Vid, Vajda Attila).

A meghívottak között voltak szövetségi kapitányok (Storcz Botond és Kovács Iván), parasportoló (Krajnyák Zsuzsanna), illetve Pánczél Gábor személyében egy edző is. Egy valaki hiányzott csak: egy olyan sportoló, aki a londoni olimpián képviselte volna a XV. kerületet. Bár a szervezők minden esetben nagy hangsúlyt fordítottak az adott sportág kerületi kötődésére, azért a helyi olimpikon nagyon hiányzott a repertoárból. Ezt próbálták meg pótolni az ötödik, egyben utolsó Olimpiai estéken, melyre az a két kerületi edző kapott meghívást, akik ott lehettek a tavalyi olimpián. A két egyaránt Rákospalotán élő mestert, Kulcsár Győző vívó mesteredzőt, illetve Nagy Pétert, a BVSC-Zugló vezetőedzőjét az olimpikon tanítványaik, a párbajtőröző Szász Emese és a gyorsúszó Kapás Boglárka is elkísérték.

A március 28-i rendezvény témája ennek megfelelően a mester és tanítvány viszonya, a nagy versenyekre való felkészülések, a hosszú edzőtáborok és a mindennapos edzések monotóniája, a sikerek és a kudarcok feldolgozása volt. Emellett a szép számú közönségnek lehetősége volt, hogy a magyar sport egyik leggazdagabb ötkarikás múltjával rendelkező Kulcsár Győző olimpiai tapasztalatait és élményeit is meghallgassa, illetve az egyaránt két-két olimpiai szerepléssel rendelkező sportolók is elmondhatták, hogy szerintük miért volt jobb a londoni a négy évvel korábbi pekingi olimpiánál.

"Nagyon örülök, hogy sikerült néhány este erejéig olimpiai hangulatot varázsolnunk a Csokonai Művelődési Központban – mondta Bitvai Nándor alpolgármester, a rendezvény ötletgazdája és fővédnöke.
– Annak pedig különösen örülök, hogy ezek a programok általában nagy érdeklődés mellett zajlottak. Emiatt is fontosnak érzem, hogy ne hagyjuk abba az olimpiai eszme népszerűsítését, és mindenképpen folytatni kívánjuk majd a programot. Ősztől azonban már a meghívott sportolókkal, edzőkkel célirányosan az oktatási intézményekbe mennénk, így a diákoknak lehetőségük nyílna közvetlenül is találkozni ezekkel a példaképekkel."

(Forrás,fotók: Riersch Tamás)