Mindhárom magyar játékos továbbjutott az első fordulóból

2013. 02. 20.

Három WTA verseny zajlik a héten és mind a háromban van magyar érdekeltség.

A memphisi tornán Czink Melinda az első fordulóból már továbbjutott, az orosz Puchkovát győzte le 46 63 63-ra és holnap a 3. kiemelt német Lisicki következik majd, párosban azonban az első körben búcsúzott a horvát Lucic-Baroni oldalán. A 105. helyen álló magyar korábban már négyszer játszott a jelenleg a 40. helyen álló némettel, aki ellen kemény pályán még nem nyert, az állás 3-1 Lisicki javára.

Marosi Kati Doha után Dubaiba utazott. A versenyeket szervező WTA honlapja szerint a magyar játékos oldalán a horvát Mirjana Luciccsal szetthátrányból fordítva, döntő rövidítésben verte meg a Vera Dusevina, Klara Zakopalova orosz, cseh duót. Marosiék negyeddöntős ellenfele a 4. kiemelt Llagostera Vives/Zheng duó lesz.

Babos Timi egy igen hosszú túrát kezdett el a múlt héten Dohában, ahonnan Bogotába repült, onnan pedig majd Brazíliába, Amerikába és Mexikóba utazik majd.
A bogotai WTA tornán a 80. helyen álló magyar a selejtezőből kapott ellenfelet a spanyol Garcia Vidagany (279.) személyében. Babos Tímea 2 óra 45 perces mérkőzésen, három játszmában győzte le spanyol riválisát. A nyolcadik helyen kiemelt magyar játékos a nyolcaddöntőben párostársával, a luxemburgi Mandy Minellával találkozik.

"Ahogy az eredmény is mutatja, nagyon nehéz meccs volt. Egyébként mi erre is számítottunk, hiszen az ellenfél már három mecset játszott magaslaton, míg nekem csak pár napom volt arra, hogy hozzászokjak a körülményekhez. Ez látszott is a játékomon, bár hellyel-közzel azért jó teniszt is bemutattam" - áll Babos mérkőzés utáni nyilatkozatában.

Babos Tímea az egyes után párosban is továbbjutott.

Eredmények:
WTA torna, Bogota

egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Babos Tímea (8.)-Beatriz Garcia Vidagany (spanyol) 6:4, 1:6, 7:6 (7-4)

páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Babos Tímea, Mandy Minella (magyar, luxemburgi, 2.)-Paula Kania, Polina Pehova (lengyel, fehérorosz) 6:1, 6:3

WTA torna, Dubai
Marosi Katalin, Mirjana Lucic (magyar, horvát) -- Vera Dusevina, Klara Zakopalova (orosz, cseh) 4:6, 6:4, 10-7

WTA torna, Memphis

Eredmény, páros (a WTA honlapja alapján):
1. forduló (a 8 közé jutásért):
Lindsay Lee-Waters, Jessica Pegula (amerikai) - Czink Melinda, Mirjana Lucic-Baroni (magyar, horvát) 6:3, 6:4

(Forrás: mtsztenisz.hu,MTI)