Mindkét magyar csapat lemarad az EB-ről

2013. 01. 08.

Győzelemmel zárta a brnói női ifjúsági röplabda Európa-bajnoki selejtező tornát a magyar válogatott.

Nagy Attila együttese óriási küzdelemben, 0-2-ről fordítva verte Portugáliát, ezzel a B-csoport
harmadik helyén végzett. A csoportból az első két helyezett jutott tovább.
Nagy Attila szövetségi kapitány:
"Tipikus utolsó napos, motiváció nélküli meccs volt két olyan csapat között, amelyekről már korábban eldőlt, hogy nem juthatnak tovább. Mi jöttünk keményebb csatából, hiszen a németek ellen tegnap szintén ötjátszmás meccset vívtunk. A portugálok ellen az első két játékrészben sokszor csak kerestük a játékunkat, de aztán szerencsére magunkra találtunk. Elégedett vagyok, mert 0-2-ről tudtunk nyerni, és a lányok ma is hatalmasat küzdöttek. Összességében öt csapat közül a harmadik helyen végeztünk, ami jelenlegi helyzetünkben elfogadható eredmény."

Női ifjúsági röplabda Európa-bajnoki selejtező, B-csoport, 4. forduló, Brno:
Magyarország - Portugália 3-2 (-24, -20, 23, 20, 14)
A csoport végeredménye: 1.Németország 11, 2.Csehország 9, 3.Magyarország 6, 4.Portugália 4, 5.Litvánia 0

Egy szettre futotta Belgium ellen

Remekül kezdte, de annál rosszabbul fejezte be a Belgium elleni, 3-1-re elvesztett találkozót a magyar férfi ifjúsági röplabda válogatott a kecskeméti Eb-selejtezőn. A Tomanóczy-csapat összességében két győzelemmel és három vereséggel zárta a tornát. Az
már vasárnap eldőlt, hogy nem leszünk ott a kontinensviadal legjobb 12 együttese között.

Az első játszmában egyenlő ellenfele volt a magyar válogatott a négy napot követően - veretlen teljesítménnyel - már továbbjutott belgáknak. Ide-oda vándorolt az előny, de Gebhardt Norberték nem
hagyták, hogy az esélyesebb ellenfél elhúzzon, és a végjátékban is jól koncentráltak. Ebben a szettben is bebizonyosodott, hogy a röplabda csapatjáték, mert amíg a belgák pontjainak a zömét a mindössze 15
esztendős Thomas Konings szerezte, addig a magyarok a jó csapatmunkával megszerezték a vezetést (27-25).

A fordulást követően kiütközött a két gárda közötti különbség: Belgium legjobbjai fokozatosan elhúztak, a magyarok játékába pedig pontatlanságok csúsztak. Nyitásfogadásban messze nem a legjobbját
nyújtotta a gárda, a belgák pedig remekül védekeztek. Tomanóczy Tibor lehetőséget adott a cseréknek is, de ők sem tudtak megálljt
parancsolni a fekete-pirosaknak (16-25).

Állandósult a nyugat-európaiak fölénye a harmadik szettben is, pedig Pádár Krisztiánnak ekkor "sült" a keze és Blázsovics Péternek is szép megmozdulásai voltak. A forgatókönyv azonban nem változott az eggyel
korábbi játékrészhez képest, legfeljebb annyiban, hogy még egy ponttal nagyobb lett a végén a differencia (25-15).

A negyedik szettre teljesen szétesett a magyar válogatott. Az ilyen periódusokra mondják a sportban, hogy semmi nem sikerül, és tényleg így történt: a kétségtelen hibák mellett a belga blokkokról a mi
térfelünkre, a magyar sáncokról viszont pályán kívülre pattantak a labdák, de megesett, hogy figyelmetlenségek (egyik játékosunk kétszer is helytatásban állt) miatt játék nélkül is pontokat szereztek a
vendégek, akik egy 13-0-ás sorozattal még az előzőeknél is simábban hozták a szettet (25-10).

Tomanóczy Tibor szövetségi kapitány:
"Látható volt, hogy ez az utolsó mérkőzésünk a tornán, amelynek már nincs tétje. Elfáradtak a fiúk, és hiába beszéltünk előzőleg a lelkükre, nem volt már ugyanaz a csillogás a szemükben, mint az elmúlt négy napban. De összességében jól teljesítettek ezen az Eb-selejtezőn. Jó gárda ez, olyan, amelyik férfi vonalon hosszabb távon tud segíteni a magyar röplabdázás helyzetén. Ma is becsülettel helytállt a csapat, leszámítva az utolsó szettet, mert az nagyon csúnya volt, de az összes többi mérkőzésen küzdöttünk, hajtottunk. Akik kilátogattak a csarnokba, azok alighanem egyetértenek abban, hogy olyan magyar válogatott játszott itt Kecskeméten, amelyre büszkék lehetünk. És pont ezek miatt sikeresnek értékelem a szereplésünket. Csak az a görögök elleni, több meccslabdákról elvesztett meccs nem hagy nyugodni..."