Mindkét magyar csapat vesztett vendégségben

2012. 11. 29.
Megosztás

A Győr tízpontos vereséget szenvedett a francia Bourges vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.

A győriek az első két negyed után hatpontos hátrányban voltak, és a folytatásban sem tudták megközelíteni ellenfelüket, amely minden játékrészt - szorosan ugyan, de - megnyerve diadalmaskodott. A 3/3-as mérlegnél tartó győriek két hét múlva a cseh Brnóhoz látogatnak.

Eredmény, 6. forduló, A csoport (az európai szövetség honlapja alapján):
Bourges (francia) - HAT-AGRO UNI Győr 57-47 (21-18, 10-7, 14-11, 12-11)
A magyar csapat legjobb dobói: Shegog 11, Nagy-Bujdosó 10
BK IMOS Brno - TARSUS BELEDIYE SPOR 70-90 (6-28, 12-21, 23-18, 29-23)
Rivas Ecopolis - Wisla Can-Pack 62-66 (16-14, 19-21, 14-16, 13-15)
A csoport állása:
1.SPARTA&K MOSCOW REGION - VIDNOJE 4/1 9, 2.BOURGES BASKET 4/1 9, 3.HAT-AGRO UNI GYÖR 3/3 9, 4.RIVAS ECOPOLIS 3/2 8, 5.WISLA CAN-PACK KRAKOW 2/3 7, 6.TARSUS BELEDIYE SPOR 1/4 6, 7.BK IMOS BRNO 1/4 6

Soproni vereség az Urálban

Az Uniqa-Euroleasing Sopron vereséget szenvedett az orosz Orenburg vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga hatodik fordulójában.
A 2009-ben Euroliga-negyedik Sopron - amely öt forduló után egy győzelemmel és négy vereséggel állt a B csoportban - csaknem végig vezetett a nyitónegyedben a 2/2-es mérlegű Orenburggal szemben. A folytatásban, 21-18-nál a magyarok a nyáron visszatért - és az első félidőben egymaga 16 pontot szerzett - szerb Jelena Milovanovic révén egy 10-0-ás rohamot mutattak be, a nagyszünetben így 30-33 volt az állás.
Térfélcsere után, a 24. percben már ismét a gyengén büntetőző uráliaknál volt az előny (38-37). Székely Norbert együttesében csak Milovanovic és az amerikai Shenise Johnson jeleskedett, a többiek összesen 9 pontnál tartottak, így az utolsó játékrész 51-46-ról indult.
A magyar bajnoki ezüstérmes nagy hajrát nyitott, egy perccel a vége előtt egy pontra megközelítette riválisát (62-61), ám az ezt követő dobópárbajból végül az oroszok kerültek ki győztesen. A találkozó hőse Milovanovic lett 30 ponttal és 6 lepattanóval. Az 1/5-ös mérlegnél tartó soproniak két hét múlva a francia Arrashoz látogatnak.