Nagy küzdelmek az Ipon Kupán

2012. 07. 10.

A Magyar Jet-Ski Szövetség a 2012. évi Országos Bajnokság harmadik versenyét, az IPONE KUPÁT 2012. július 7-8-én a Vízisport Hungary Kft. szponzorálásával Dunaharaszti Universum Vízisport centrum taván rendezte meg.

Az idei szezon tovkegyes a víz szerelmeseinek, ugyanis igazi hőség és forró hangulat fogadta a versenyzőket és a nézőket szombaton.

A délelőtti versenyprogramban az újonc Runabout szlalom verseny női kategóriájában szlovák Sandra Lamyova győzedelmeskedett, az idén feltűnő Vásári Ildikó a második és a szlovák Silvia Predanocy a harmadik helyen végzett, míg a férfiak között a Gacsal Balázs vihette el a győztesnek járó kupát a 15 éves Gerencsér Dominik és Jantos Gábor előtt.

Az újonc állós, Ski versenyben Tóth Ádám érte el a legjobb időeredményt, tizedmásodpercekkel megelőzve a Szlovákiából érkező Hovorka Viktort és a 17 éves Mizsér Gergőt.

Ezt követte a profik küzdelme, a hosszú távú Formula versenyekkel, új és nagy teljesítményű versenygépek szálltak vízre, a csúcsmodell 350LE-s volt, 135 km/h végsebességgel.

A Runabout Offshore Formula 2 kategória versenyében a szlovákiából érkező, magyar bajnok Mario Lamy lenyűgözően tartotta magát az első helyen, így felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, megelőzve az őt 20 percen át űző világbajnoki bronzérmest, Kasza Györgyöt és a Zsidai Attilát.

A Ski Formula 1 kategória 21 perces offshore versenyét Szabó Gábor nyerte, a 16 éves ifjú titán, Sümegi Martin és a rutinos Stefán Péter előtt.

A magyar bajnokság 30 perces Formula 1, „királykategóriáját” Kasza György nyerte, a háromszoros Európa bajnok Czeller Béla és az IPONE színeiben induló, magyar bajnok Heller Krisztián előtt.

(Forrás: totalextrem.hu)