Nanjingra készül: Esztergályos Patrik vívó

2014. 05. 04.

Nemrégiben nanjingi reményekkel számoltunk be a korosztályos, plovdivi vívó világbajnokság magyar sikereiről, mely szerint összesen három fiatal versenyzőnk szerzett kvótát az ifjúsági olimpiára. Köztük van Esztergályos Patrik párbajtőröző is...

A kvalifikációs eseménye a sportágnak a plovdivi vébé volt, ahol Nagy Kinga, Pásztor Flóra és Esztergályos Patrik "ért oda" - ami ezesetben nanjingi repülőjegyet jelent.

Patrik 1997. augusztus 19-én született Tatabányán. Saját bevallása szerint egykori óvodás társának köszönhetően ismerkedett a vívással Plásztán Attilánál a Tatabányai Sport Clubban. Ma Partali Csabánál tanulja a vívómesterséget az OMS Tata - Iron Trade VSE-ben.

A tatabányai fiú több sportággal alapozta pályafutását, korábban úszott, atletizált, teniszezett - példaképe ma is Rafael Nadal teniszező.

A Tatai Református Gimnázium tizedikese célra törö, számára az első helyezés az elfogadható - legyen az akár egy ifi olimpia Nanjingban.

Jó előjelekkel utazhat a kínai eseményre augusztusban, hiszen a kadet vébén aranyérmes lett, a budapesti Európa-kupán hetedik helyen zárt, a korosztályos magyar bajnokságon bronzéremmel zárt. Ott van a legjobbak közt idehaza is és a nemzetközi elitben is.

Patrik szereti a természetet, hobbija - ha ideje is engedi - a túrázás.

A vívóversenyeket a nanjingi Nemzetközi Expo Centerben rendezik augusztus 17. és 20. között, összesen 75 versenyző részvételével. A versenyeken összesen 7 érmet osztenak ki a szervezők.

(Fotó: hunfencing.hu)