Néggyel verte a Fradi a 2011-es BL-győztest, kettős vereséggel búcsúzott a Tatabánya

2012. 10. 22.

A Ferencváros hazai pályán négy góllal nyert a Larvik ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája 2. fordulójában.

A zöld-fehérek végig vezetve verték a 2011-es BL-győztest, ezzel két forduló után két győzelemmel állnak a sorozatban.
Mindkét csapat nyert a nyitófordulóban: az utóbbi két KEK-kiírásban diadalmaskodó FTC Volgogradban hengerelt (37-21), míg a 2011-es BL-győztes Larvik 39-31-re intézte el a magyar együttes jövő szombati ellenfelét, a svéd Sdvehofot.

Remekül kezdett dabasi otthonában a Ferencváros, és a 12. percben, amikor háromgólos (7-4) lett az előny, a vendégek időt kértek. Nem tört meg a lendület, újabb tízperces etap végére már 12-7 volt az állás, és az olimpiai bajnokok sorával felálló Larvik sorra kapta a kiállításokat - Pastrovics pedig két büntetőt is kivédett -, és így esélye sem lehetett a felzárkózásra. A 26. percben 15-9-re lépett el a házigazda, ám négy kimaradt támadás megbosszulta magát: sorozatban háromszor volt eredményes a norvég gárda. A slusszpoén azonban Zácsiké volt: időn túli szabaddobása irányt váltott a blokkon, és utat talált Leganger kapujába.

A második félidőt a korábbinál agresszívebb védekezéssel kezdte a skandináv együttes, és feljött 18-15-re, amikor is emberelőnybe került az FTC, és újból megnyugtatóbb lett a különbség (40. perc: 20-15). Mozgósította maradék energiáját a vendéggárda, és amikor három perccel később 21-19-re feljött, Elek Gábor vezetőedző időt kért. Látva az új - két gyors gólt is hozó - ferencvárosi taktikát, a norvégok trénere is időt kért.

Pastrovics továbbra is remekül állt a rohamokat, ráadásul az egyre érettebb játékot nyújtó Cifra és Tomori is szállította a találatokat ebben a kritikus periódusban. Az 53. percben 26-20 lett az állás, és időt kértek a vendégek. Gyorsan dobtak két gólt, és ezzel jelezték: nem adták fel. Elek Gábort "tombolás" miatt kiállították (egy mezőnyjátékost kellett lehívnia), és a létszámhátrányban Szucsánszki vette vállára csapatát, innen pedig már nem volt mitől tartani.

A mostani siker révén nem csak a Győrnek, hanem az FTC-nek is elérhető közelségbe került, hogy akár csoportgyőztesként jusson a nyolcas középdöntőbe.

Női Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló:
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA-LARVIK 28-24 (16-12), Dabas, játékvezetők: Stolarovs, Licis (lettek)
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra 2, Dajka, Deáki, Kovacsicz 4, Pena 4 (3), Such, Szamorásnky P. 2, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 2, Tomori 5, Vérten 3, Zácsik
LARVIK: Leganger, Rantala (kapusok), Bille Hansen, Blanco 2, Breistol 1, Breivang, Hammerseng 4, Edin 7 (3), Kristiansen, Medvegyeva, T. Mörk 3, Riegelhuth-Koren 6, Sando, Stange, Sulland, Wibe 1
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.
Sävehof (svéd)-Dinamo Volgograd (orosz) 28-34
Az állás: 1. FTC-Rail Cargo Hungaria 4, 2. Larvik 2 (63-59), 3. Dinamo Volgograd 2 (55-65), 4. Sdvehof 0

B csoport:
Koprivnica (horvát)-Krim Ljubljana (szlovén) 25-21 (14-11)
Jolidon Cluj (román)-Győri Audi ETO KC 25-30 (13-20)
Az állás: 1. Győri Audi ETO KC 4, 2. Krim Ljubljana 2 (49-52), 3. Koprivnica 2 (44-45),4. Cluj 0

Az első és második helyezett a középdöntőbe jut, a harmadik átkerül a KEK-be.

(Forrás: telesport.hu)

Kettős vereséggel búcsúzott a Tatabánya az EHF Kupától

Búcsúzott a férfi EHF Kupától a Tatabánya, mivel a múlt heti négygólos vereség után a 32 közé jutásért rendezett párharc visszavágóján kilenc góllal kikapott a norvég Elverum otthonában.