Négygólos vereség Zágrábban

2013. 04. 07.

A magyar férfi kézilabda-válogatott 30-26-os vereséget szenvedett a horvát csapattól Zágrábban a 2014-es dániai Európa-bajnokság selejtezőjében.

A szombati eredmény következtében négy forduló után mindkét válogatott hatpontos, de a legutóbbi három világversenyen - olimpián, vb-n és Eb-n - bronzérmes horvátok jobban állnak az egymás elleni eredmények alapján, mivel csütörtökön, Veszprémben csak két góllal, 20-18-ra kaptak ki. A letteket és a szlovákokat a magyar és a horvát válogatott is megverte már egyszer-egyszer, a csoportból az első két helyezett lehet majd ott a kontinenstornán.

A zágrábi mérkőzésen Mocsai Lajos szövetségi kapitány együttese - amelyben nem volt ott a sérült Nagy László - nehezen melegedett bele a játékba, 5-0-s horvát vezetésnél, a 9. percben Mocsai Tamás révén szerezte első gólját. Aztán a folytatásban csökkent valamelyest a különbség (6-3), de a második tíz perc végére megint megléptek a horvátok (10-4), köszönhetően elsősorban leindításból lőtt góljaiknak, melyeket a magyarok előkészítetlen és rosszul befejezett támadásai után, rendezetlen védelemmel szemben szereztek. Csakhamar hétgólosra hízott a különbség (11-4), amikor Ancsin átlövésből eredményes volt. A 23. percre ötgólosra csökkent a horvát előny (13-8), így egy jó hajrával akár szorossá is lehetett volna tenni a mérkőzést. Ehhez képest megint a hazaiak percei következtek, így hamarosan újra hét találat volt a magyarok hátránya (15-8), amelyből a szünetig egyet tudtak faragni.

A horvátok felállt védelem ellen nem játszottak különösebben hatékonyan, de a sok leindítással szinte végig kedvező helyzetben járathatták a labdát az első félidőben, és nem változott a helyzet a második játékrész elején sem. Ismét horvát gólok következtek, s csak a harmadik után, 18-9-nél lőtt Alilovic kapujába beállóból Zubai.

Aztán megtorpantak a horvátok, újabb három magyar gól jött (18-13), erre időt kért Slavko Goluza, a hazaiak szövetségi kapitánya. Ennek ellenére tovább fogyott a hazaiak előnye, a 44. percben Mocsai lövése nyomán már csak négytalálatnyi volt (20-16). Aztán megint a horvátok szereztek könnyű gólokat, de a magyarok továbbra sem adták meg magukat, és ismét visszazárkóztak.

Az újonc Zdolik Bence nagyszerűen mutatkozott be, a hajrában gyakorlatilag nem tudott hibázni: hat lövésből hat gólt szerzett, ezzel ő lett a magyar csapat legeredményesebb játékosa.

FÉRFI KÉZILABDA EB-SELEJTEZŐ, 4. CSOPORT, 4. FORDULÓ
HORVÁTORSZÁG–MAGYARORSZÁG 30–26 (15–9), Zágráb, 12 000 néző. V: Zotyin, Vologykov (oroszok)
HORVÁTORSZÁG: ALILOVIC – HORVAT 8 (4), Kopljar 1, DUVNJAK 7, Vukovic 1, Musa, NINCEVIC 4. Csere: Sunjic (kapus), Lackovic 2, VORI 4, Matulic 1, Buntic 2, Valcic
MAGYARORSZÁG: MIKLER – Harsányi 2, Mocsai 3 (1), Zubai Sz. 2, Császár 3, Ilyés 2, Törő 2. Csere: Tatai (kapus), SCHUCH 1, Nagy K., Vadkerti 1, Ancsin G. 1, Szöllősi Sz. 1, Lele 1, Szalafai 1, ZDOLIK 6
Kiállítások: 2, ill. 4 perc Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1

Vasárnap játsszák:

Szlovákia-Lettország, Vágbeszterce (Povazska Bystrica) 17.30

AZ ÁLLÁS 1. Horvátország 103–90 6, 2.MAGYARORSZÁG 106–97 6, 3. Lettország 76–86 2, 4.Szlovákia 69–81 0
A csoportból az első két helyezett jut tovább.

Montenegrói blama, francialecke a norvégoknak

A férfi kézilabdázók Európa-bajnoki selejtezőjében Franciaország hazai pályán a papírformának megfelelően legyőzte Norvégiát, ezzel négy mérkőzés után is veretlen, és gyakorlatilag ott van a dániai kontinensviadalon.
A 2. csoportban viszont az egész eddigi sorozat egyik legnagyobb meglepetése született: a nemzetközileg nem igazán jegyzett Izrael legyőzte otthon Montenegrót, amely korábban Németországot és Csehországot is megleckéztette, és eddig veretlen volt csoportjában.

FÉRFI KÉZILABDA

EURÓPA-BAJNOKI SELEJTEZŐK, 4. FORDULÓ

2. CSOPORT
Izrael–Montenegró 28–25 (11–12)
Ld: Smoler 10, Pomeranz 7, Rosental 5, ill. Markovics 12
A csoport állása: 1. Montenegró 6 pont, 2. Csehország 4 (3 mérk.), 3. Németország 2 (3), 4. Izrael 2

3. CSOPORT
Franciaország–Norvégia 32–28 (17–12)
Ld: Karabatic, Nyokas 7-7, J. Fernández 5, Abalo 4, ill. E. Hansen 6, Lund, Myrhol, Rinkind 4-4
A csoport állása: 1. Franciaország 8 pont, 2. Norvégia 4, 3. Törökország 2 (3 mérk.), 4. Litvánia 0 (3)

Az állás: 1. Horvátország 6 pont/4 mérkőzés, 2. Magyarország 6/4, 3. Lettország 2/3, 4. Szlovákia 0/3

Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény dönt. A kvartettből az első két helyezett jut ki a 2014-es dániai kontinensviadalra.

(Forrás: MTI, NSO)