Nem indulhat az olimpián egyéniben Pistorius

2012. 06. 30.

Nem sikerült 400 méteren kvótát szereznie az olimpiára a művégtagokkal futó Oscar Pistoriusnak, aki ezüstérmet nyert a Beninben rendezett afrikai bajnokságon.

A 25 éves dél-afrikai atléta a döntőben 45.52 mp-es idővel ért célba másodikként, ez azonban elmaradt az indulási jog megszerzéséhez szükséges 45.25 mp-es A-szinttől. Pistorius ugyan tavaly júliusban 45.07-et futott kedvenc távján, a Dél-Afrikai Olimpiai Bizottság (SASCOG) azonban ezzel nem elégedett meg, előírása szerint a lábprotézisekkel futó sportembernek a kvótaszerzéshez az olimpia előtti három hónapban újra meg kellett volna futnia az A-szintet.

"Nyilvánvalóan csalódott vagyok, hogy csak néhány tizeden múlt a londoni szereplésem" - írta közleményében Pistorius, aki hozzátette, reméli, hogy a 4x400-as váltóba még bekerülhet, s így ő lehet az első paralimpikon, aki az épek ötkarikás eseményén is rajthoz állhat.
A 2008-as paralimpián három aranyérmet nyert atléta - akinek születési rendellenességek miatt 17 hónapos korában mindkét lábszárát amputálták - négy évvel ezelőtt is megpróbált kvótát szerezni az olimpiára, de akkor nem járt sikerrel.