Női Adria-liga: Pécsen is nyert a Partizan

2013. 01. 24.

A PEAC-Pécs 76–64-re kikapott a Partizan Beogradtól a női kosárlabda Adria-liga szerda esti mérkőzésén.

A PEAC-Pécs november elején Belgrádban szenvedte el legsúlyosabb vereségét az Adria-ligában, 89–53-ra kapott ki a Partizantól, ezért illett volna visszavágnia a pécsi csarnokban. A vendégeknél akadt egy ismerős arc is, Brooke Queenan a 2009–2010-es szezonban Pécsen szerepelt, ezúttal azonban nem ő vitte hátán a csapatát. Sőt, az első félidőben szinte senki sem, hiszen többször is megugrott tíz pontra a nagyon lelkes és összeszedetten kosarazó hazai együttes.

A személyi hibákat – főként irányítóposzton – szorgalmasan gyűjtögető pécsieknek azonban a második negyed közepétől át kellett állniuk az agresszív védekezésről zónára. A vendégeken látszott, hogy rutinos, sokat próbált kosarasok, a cseresoruk például egyértelműen erősebb és hatékonyabb volt, mint Zseljko Djokicsé. Ennek, no meg az egész pályás letámadásuknak is köszönhetően a harmadik negyedben viszonylag hamar fordítottak, és ugyan a hajrában egyszer még felcsillant a remény, hogy talán be lehet fogni a belgrádiakat, talán a fáradtság vagy a rutintalanság miatt az utolsó passzokba vagy a dobásokba rendre hiba csúszott. Így aztán a Partizan megőrizte veretlenségét az Adria-ligában, míg a pécsiek harmadszor kaptak ki a sorozatban, de a remény továbbra is él, hogy a négyes döntőbe jussanak.
MESTERMÉRLEG
Zseljko Djokics: – Örülök, hogy az erős Partizannal szinte végig egálban voltunk. Az agresszív letámadás ellen Belgrádban sem találtuk az ellenszert, a harmadik negyedben pedig túl gyorsan akartuk befejezni támadásainkat. Elveszítettük a támadólepattanókat, ugyanakkor a vendégek sokat szereztek.
Marina Malikovics: – Nagyon fontos idegenbeli győzelmet arattunk egy jó szakmai alapokkal rendelkező csapattal szemben, amely ugyanolyan jó és agresszív kosárlabdát játszik, mint mi. Fantasztikus híreket hallottam erről a csarnokról és a pécsi kosárlabdáról, örülök, hogy itt lehettem.

NŐI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA 16. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–PARTIZAN BEOGRAD (szerb) 64–76 (19–15, 22–22, 11–24, 12–15), Pécs, 300 néző. V: Sendl, Dzanan, Vuga (szlovénok)
PÉCS: FŰRÉSZ 6, Czirják 4, BARBOUR 22/3, Horváth L. 7/3, Jaeschke 12. Cs: Csutorás 2, Dusanics 6, Szamosi 5, Czukor
PARTIZAN: Sztankovics 3, DABOVICS 17/9, Cado 1, Antics 4, Queenan 9. Cs: Baltics, Radocsaj 5/3, BUTULJA 12/3, MONDICS 20/3, Jovanovics 5/3, Vucskovics

AZ ÁLLÁS 1. Partizan 32, 2. PEAC 29, 3. Radivoj Koracs 26, 4. Vojvodina 26, 5. Zenica 23, 6. Banja Luka 23, 7. Vozsdovac 20, 8. Celje 19, 9. Sloboda 19, 10. Vrsac 18, 11. Ljubljana 9