Magyar pingpongsiker Belgiumban

Női BL: nagyot küzdött, de kikapott a Budaörs

2012. 11. 20.

A Budaörs szoros meccsen ugyan, de a papírformának megfelelően kikapott hétfőn a vendég osztrák Ströcktől a női asztalitenisz Bajnokok Ligája B-csoportjában.

Az előző szezonban elődöntős magyar csapat így jelenleg egy-egy győzelemmel és vereséggel áll.

Az első összecsapáson Pergel Szandra (a képen) a nyitó szett elvesztése után megtalálta az ellenszert a kínai származású, osztrák Li Qianbing játékára, s végül 3:1-gyel előnyhöz juttatta a házigazdákat.

A második párban a horvát Cornelia Molnarnak esélye sem volt a román válogatott Daniela Dodean ellen, így a Ströck egyenlített, majd Madarász Dóra is kikapott, mégpedig egy védekező stílusú japán riválistól, Nonaka Jukitól.

2–1-es vendégvezetésnél Pergelen volt a sor, hogy Dodean ellen visszahozza a budaörsi reményeket, s ő meg is felelt az elvárásoknak, a közönség legnagyobb örömére ugyanis ellenállhatatlanul játszva, három szettben diadalmaskodott.

A mindent eldöntő mérkőzésen aztán Molnar és Li nézett egymással farkasszemet, s a pekingi születésű játékos négy játszmában jobbnak bizonyulva megszerezte a győzelmet a Ströcknek, amely ezzel már biztos elődöntős.

NŐI ASZTALITENISZ BAJNOKOK LIGÁJA B-CSOPORT
Budaörsi 2i SC–SVS Ströck (osztrák) 2–3
Pergel Szandra–Li Qianbing 3:1 (–6, 12, 5, 9), Cornelia Molnar–Daniela Dodean 0:3 (–3, –6, –6), Madarász Dóra–Nonaka Juki 1:3 (10, –10, –8, –3), Pergel–Dodean 3:0 (7, 6, 8), Molnar–Li 1:3 (–8, 8, –9, –10)

A KORÁBBI ÉS A HÁTRALÉVŐ MÉRKŐZÉSEK

SVS Ströck–STK Dr. Casl (horvát) 3–1
STK Dr. Casl–Budaörsi 2i SC 0–3
STK Dr. Casl–SVS Ströck 2–3
SVS Ströck–Budaörsi 2i SC december 3.
Budaörsi 2i SC–STK Dr. Casl december 21.

A BL-találkozó a budaörsi egyesület kétnapos fesztiváljának első felvonása volt. Kedden délelőtt sportágválasztót tartanak a Városi Sportcsarnokban a helyi iskolásoknak, délután pedig ugyanitt, nyílt nap keretében minden érdeklődő kipróbálhatja a hat szakosztály – az asztalitenisz, a cselgáncs, a karate, a labdarúgó, a tenisz és az autó-motor – által kínált lehetőségeket.

A nap fénypontja a magyar női asztalitenisz-válogatott franciák elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzése lesz.

Kedden rendezik a 2013-as EB selejtező sorozat harmadik, egyben idei utolsó fordulóját.
Az I. divízió „A” csoportjában szereplő magyar női válogatott az egyetlen mely két forduló után veretlenül áll. A beloruszok elleni hazai, és a horvátok elleni idegenbeli 3:0-as siker után Téglás Péter együttese kedden a francia csapatot fogadja Budaörsön változatlan összeállításban, vagyis keretünket Madarász Dóra, Lovas Petra, Pergel Szandra, Póta Georgina alkotja. Nem vár könnyű összecsapás versenyzőinkre a hazai pálya ellenére sem különösen, ha figyelembe vesszük, hogy ellenfelünk keretében a két honosított kínai versenyző Li Xue és Xian Yi Fang egyaránt a négy közé tudott jutni az idei, októberi kontinensbajnokság női egyes versenyszámában.

Szintén a legmagasabb osztályban küzdő férfi csapatunk Horvátországban lép pályára kedden, az ellen a horvát válogatott ellen, mely a „B” jelű csoportban eddigi mindkét mérkőzését megnyerte. Harczi Zsolt gárdája nem változik a szeptemberi oroszországi mérkőzéshez képest, így Kosiba Dánielre, Nagy Krisztiánra és Pattantyús Ádámra vár a feladat, hogy meglepetést okozzon és megszerezze válogatottunk első győzelmét, a Malinska-n megrendezésre kerülő mérkőzésen.