Női junior-vb: Nyolc között a magyar válogatott

2012. 07. 09.

A magyar válogatott bejutott a negyeddöntőbe a Csehországban zajló junior női kézilabda-világbajnokságon, miután a nyolcaddöntőben 30–16-ra legyőzte a házigazda együttesét.

Nehezen lendültek bele a csapatok, a csehek 2–1-es vezetése után aztán a mieink találtak magukra hamarabb, és 5–2-re fordítottak. A cseh edző ekkor időt kért, ám ez sem segített lányain, akik több mint negyedórán keresztül nem tudták bevenni a remekül védő, a mérkőzés során több hétméterest is hárító Pásztor Bettina kapuját. Beállósunk, Palkó Fruzsina egymás után lőtte a gólokat, szélsőink pedig több könnyű találatot jegyeztek indítás után. A magyar fiatalok 11–2-re elhúztak, és bár a csehek a 20. perc után összeszedték magukat, a szünetben így is nyolcgólos hátrányban voltak. (7–15)

A második játékrészben sem változott a játék képe, egyértelműen látszódott a két fél közötti különbség, a 38. percben Schatzl Nadine ziccere után már 20–10-re vezetett Róth Kálmán csapata. A hazaiak ekkor már valószínűleg elkönyvelték magukban a vereséget, már csak ennek mértéke volt kérdéses. A hajrában örömjátékot bemutató magyar válogatott végül 30–16-ra győzött, legjobbjának Palkó Fruzsinát választották meg.

A negyeddöntőben a brazilokat 23–20-ra megverő lengyelekkel találkoznak a mieink kedden, szintén Ostravában.

NŐI KÉZILABDA, JUNIOR-VB, CSEHORSZÁG
Nyolcaddöntő:
MAGYARORSZÁG-CSEHORSZÁG 30-16 (15-7), Ostrava, játékvezetők: Ahmed Al Mutaw , Jassin Al Suwailem (kuvaitiak)
MAGYARORSZÁG: Hrankai, Pásztor, Bíró (kapusok), Gávai, Horváth D. 1, Klivinyi 7, Kuhinkó 1, Palkó 9, Pelczéder 2, Planéta 1, Schatzl 2, Siska 1, Such 4, Takács B., Takács F. 2, Tóth E
CSEHORSZÁG: L. Rohackova, Mullnerova (kapusok), Janouskova 1, Konigova 1, Kubackova, Kudlackova, Kuliskova 2, Kutlvasrova, Marcikova 5 (1), Pokorna, Roubalova, Rysankova 2, Salasova, Salcakova 1, Weisenbilderova 1, Zdanska 3,
Kiállítások: 6, ill. 0 perc Hétméteresek: 0/0, ill. 3/1.