Női kosár NB I: a PINKK győzött, Iványi tízszeres bajnok

2014. 05. 03.

A PINKK Pécsi 424 nyerte meg a női kosárlabda-bajnokságot, miután a PEAC elleni finálé mindent eldöntő ötödik mérkőzésén idegenben 54–42-es győzelmet aratott – a szezon során először nyert baranyai riválisa otthonában. Így Iványi Dalma tízszeres bajnokként fejezi be profi pályafutását.

A kupagyőztes PEAC nagyon fáradtan játszott a PINKK Pécs elleni 4. meccsen Komlón, de hazai pályán összeszedte magát, az első negyed hajrájában Maurita Reid vezérletével 18–11-re elhúzott. Ám a lendület a második periódusra elfogyott, Djokics Zseljko együttese mindössze öt pontot szerzett, a PINKK pedig légiósai vezérletével fordítani tudott.

A játék alacsony színvonalú volt, de a nagy tét és a szoros állás miatt mégis feszült, izgalmas találkozót játszott a két csapat.

A PEAC 27 mezőnykísérletéből az első félidőben csak kilenc volt sikeres, mind a tíz triplakísérletét elrontotta, és 10 büntetőjének is csak a felét sikerült a gyűrűbe dobni. A második félidő elején Nagy-Bujdosó Nóra megszerezte a meccs egyetlen hazai hárompontosát, de a túloldalon Amber Holt és Daphanie Kennedy tett róla, hogy a PINKK megtartsa 2-4 pontos előnyét.

A PEAC továbbra is pontatlan volt támadásban, ebben a tíz percben a PINKK sem mutatott nagy formát. Az utolsó negyed előtt 32–34 volt az állás, nehéz volt elképzelni, hogy valamelyik csapat 50 pontig jusson, de miután a PEAC az utolsó percekre teljesen elfáradt és szétesett, ez sikerült a PINKK-nek.

A vendégek előbb Iványi Dalma, majd Holt triplájával küldték padlóra a házigazdát, s a hajrában örömjátékot mutattak be, s a végén őket tapsolta a Lauber Dezső Sportcsarnok közönsége – amely elsősorban a karrierje utolsó profi mérkőzését játszó Iványi Dalmát köszöntötte.

„Csodálatos befejezése volt ez a mérkőzés a pályafutásomnak, ennél kerekebben nem is sikerülhetett volna. Mindig is azt vallottam, hogy a jó embereket éri a szerencse, ezek szerint én nagyon sok jót tettem, hogy ennyit kaptam vissza érte" – mondta Iványi Dalma a lefújás után.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

DÖNTŐ, 5. MÉRKŐZÉS

PEAC PÉCS–PINKK PÉCSI 424 42–54 (18–11, 5–14, 9–9, 10–20), Pécs, 3200 néző. V: Vígh P., Földházi, Papp P.
PEAC: Raksányi 4, REID 19, Jovanovics 1, Nagy–Bujdosó 9/3, Bishop 4. Csere: Kublina 4, Fürész, Orozovics 1, Pap, Nagy D
PINKK: IVÁNYI 8/6, KENNEDY 15/3, HOLT 13/3, Őri, Tomlinson 7. Csere: Pascua 7, Sarok 2, Kováts N., Ruják 2, Katona Sz
Kipontozódott: Bishop (39. p.), Fürész (40. p.)
A három nyert mérkőzésig tartó párharc végeredménye: 3–2 a PINKK Pécsi 424 javára.

MESTERMÉRLEG
Djokics Zseljko: – Örülnünk kell, hogy egy ilyen nehéz és hosszú és nem utolsó sorban sikeres szezon végén vagyunk. Jó volt látni, hogy zsúfolásig megtelt a pécsi sportcsarnok, sajnálom, hogy nem mi nyertük meg a döntőt. De sajnos a PINKK-nél játszottak most a nyerő emberek, akik kulcspillanatokban be tudtak találni. Büszke vagyok mindenkire, aki segített ebben a szezonban, játékosokra, szakmai stábra, szurkolókra, vezetőkre és a városra is, mert támogatott.
Roberto Hernández: – Egyszerűen képtelen vagyok megfogalmazni, mit érzek... Kőkemény csatát vívtunk a Miskolccal és most a PEAC-cal, amelyiket egész szezonban csak most tudtuk legyőzni idegenben, de a legjobbkor,a legfontosabb meccsen. Szuper csajok alkotják a csapatomat, minden elismerésem a játékosaimé.