Női Magyar Kupa: A hazai csapatok jutottak a négy közé

2013. 01. 24.

Nem hagytak esélyt a hazai csapatok ellenfelüknek a női Magyar Kupa negyeddöntőjében, így a Fradi, a Kiskunhalas és a Veszprém csatlakozhatott a Győrhöz az elődöntőben.

Nehezen lendültek játékba a csapatok a Magyar Kupa negyeddöntőjében a Népligeti csarnokban. Sok kihagyott helyzet, technikai hiba jellemezte a mérkőzés első felét. A kapusok is megtették a magukét a ziccerek tekintetében. Tizenöt percig tartotta magát a vendégcsapat, de utána megnyugodott a Fradi és növelni kezdte előnyét. A lendületből nem is vettek vissza az első félidőben, így végül hatgólos FTC vezetéssel zárult az első harminc perc.
A második félidőben tíz perc sem telt el és már tízre nőtt a gólkülönbség. Elek Gábor elkezdett cserélni és szinte minden kispadon ülőnek lehetőséget adott. Mindenki élt a lehetőséggel és igyekezett hozzátenni a csapat jó teljesítményéhez. Hét perccel a lefújás előtt még feljött a Fehérvár, de végül így sem tudott tízen belül kerülni. Az FTC magabiztos győzelmével bejutott a Magyar Kupa négyes döntőjébe.

A Veszprém és a Békéscsaba összecsapásán a mérkőzés eleje a vendégeké volt, a védekezés még nem állt össze, támadásban pedig még nem voltak elég bátrak a hazaiak, az első gólt csak a 3. percben szerezték, és továbbra is a békéscsabai akarat érvényesült. A 6. percben 4:2 volt az állás, amikor a lányok megtáltosodtak, először felhozták döntetlenre, majd folyamatosan tudták tartani az egált Planéta és Schatzl góljaival, végül a kitartó munkának az eredménye is meglett, a 22. percben sikerült a vezetést is átvenni. A vendégek nem adták könnyen magukat, kifejezetten keményen védekeztek, ennek pedig 6-szor látta kárát a csapat emberhátrány tekintetében. Mégsem sikerült megtörni a veszprémi lendületet, Bakónak pedig kétszer is időt kellett kérnie. Egyik sem látszott hatásosnak, a félidőre 4 gólra duzzadt a veszprémi előny és 17:13-mal fordultak a csapatok.

A második játékrészt ott folytatták a hazaiak, ahol abbahagyták, ha nem még jobban, a 35. percben 21:13-ra vezettek és Bakónak a harmadik időkérését is el kellett használnia, nagyon beragadt a csapata. Ha el is jutottak a kapuig, vagy a kapufa vagy Pásztor védte lövéseiket. A 8. perc elején Tóth Gabriella gólja után már le is számolhatta a közönség a tízet, Walfisch megszerezte a vendégek első gólját a második félidőben, de Planéta büntetőjével újfent kerek volt a különbség. A nagy differencia mintha észhez térítette volna a vendégeket, vérszemet kapva a félidő derekára már csak 5 gól volt a hátrányuk, a 46. percben időt kért Róth. A csabaiak jobban védekeztek és hatékony használták ki helyzeteiket, a hazaiak pedig kiengedtek kicsit, megnyugodva a 10-es differenciától. a veszprémiek hat perc gólcsend után a 22. percben szereztek gólt, Planéta találatával 27:23 volt az állás. A hazaiak elfáradtak, láthatóan gyengültek támadásban és védekezésben is, a vendégek könnyen hozták fel magukat. A 27 percben azonban ismét eldőltnek látszott már a mérkőzés, Tóth Gabriella góljával 29:24-re vezettek, innen már tényleg csoda kellet volna már a döntetlenhez is. A 31:25-s győzelem továbbjutást ért a veszprémieknek, akiket vasárnap a székesfehérvári csapat fogad majd a bajnokság kereteiben.
Róth Kálmán:
Nem tudott megtörni minket az ellenfél, még a durva játékuk sem. Azt gondolom, megérdemelten jutottunk a legjobb négy közé, ez egy ilyen fiatal csapattól óriási bravúr.
Bakó Botond:
Fegyelmezetlenül, sok technikai hibával játszottunk, amiből a Veszprém az első félidőben viszonylag nagy előnyre tett szert. Sajnos a második félidőben ugyanott folytattuk, ahol abbahagytuk, az utolsó 15 percben hiába mozgósítottunk minden erőnket, ez már nem volt elég, hiszen tíz góllal vezetett a Veszprém.
Esély sem volt Halason a továbbjutásra a DVSC-Fórum csapatának. A hazaiak a meccs elején elhúztak, s előnyüket folyamatosan növelték. Nem működött a vandégek kőkemény védekezés, s ez meglátszott az eredményen. A lényegi kérdések harminc perc alatt eldőltek.
Mestermérleg:
Golovin Vlagyimir: - Győzelmünk a csapatjáték diadala volt.
Bíró Imre: - A hazaiak mind védekezésben, mind támadásban felülmúltak bennünket.

Az elődöntő párosításairól február 5-én 13 órakor sorsolnak a Magyar Kézilabda Szövetségben.
A címvédő Győrrel csupán a döntőben kerülhet össze a Fradi, mivel a tavalyi bajnokság első és második helyezettje a fináléig nem játszhat egymás ellen a Magyar Kupában.

Változás a korábbi évekhez képest, hogy idén nem licitálás alapján dől el az elődöntő és döntő helyszínének sorsa, hanem az MKSZ Elnöksége és Szakmai és Versenybizottsága dönt arról.

Női MK, negyeddöntő:

FTC-Rail Cargo Hungaria - FKC 38-26 (19-13)
FTC-Rail Cargo Hungaria: Abramovich, Kovacsicz 1, Pena 6(3), Szucsánszki 5, Tomori 5, Vérten 3, Szamoránsky 7
Csere: Pastrovics, Such 4, Szekerczés, Deáki 3, Dajka 1, Szarka, Cifra 3
Fehérvár KC: Szikora, Azari 2, Tilinger 6, Emberovics 3, Triscsuk 3(1), Vaszari 2, Horváth 6
Csere: Trimmel, Lelkes, Siti, Németh 1, Kuhinkó 1, Becséri 2
Kiállítások: 0 ill. 6 perc Hétméteresek: 4/3 ill. 1/1

Veszprém Barabás-Duna Takarék - Budapest Bank-Békéscsaba 31-25 (17-13)

Kiskunhalas - DVSC-Fórum 35-24 (16-9)
Kiskunhalas: PETHŐ - STERBIK A. 6, Drávai 5 (3), Takács Bernadett. 1, Szamoránsky A. 4, BARNA 5, Fehér 4 (1). Cs: Lengyel (kapus), Földes, Tápai A., VALOVICS, Selmeci, Varga D. 4 (2), Csákovics 1, Fauszt 5
DVSC: Lajtos - Varsányi 1, Slakta 2, Karnik Sz. 2, Siska 1, DAKOS 11, Szilágyi Á.. Cs: Makai (kapus), Bohus-Karnik M, Vörös 1, Pál E. 2, Herr A. 2 (1), Mikula 1 (1), Som 1
Kiállítások: 4, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/6, ill. 4/2

Elődöntő hivatalos játéknapja: 2013. április 20.

Döntő hivatalos játéknapja: 2013. április 21.

(Forrás: veszprembarabaskc.hu, fradi.hu, dvsckezilabda.hu)