Nyert a Szeged, elmaradt a bajnokavatás

2012. 05. 13.

A Pick Szeged drámai mérkőzésen 24-23-ra nyert a címvédő, vendég MKB Veszprém ellen a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjének második, vasárnapi mérkőzésén, így a jövő hét végén dől el, hogy melyikük lesz az aranyérmes.

Az egy héttel ezelőtti nyitó felvonást magabiztosan nyerte a címvédő, ezúttal viszont sokkal nagyobb csata alakult ki a pályán. Az első félidő nagy részében a hazaiak vezettek 1-2 góllal, és így volt ez a folytatásban is. A végjáték döntött, és a Tisza-partiak hősies küzdelemben egyenlítettek.
Kemény védekezéssel nyitott mindkét csapat, nehéz volt lövőhelyzetet kialakítani. Az első hét percben csupán két-két találat esett. A kapusok is jól kezdtek: Tatai és Alilovic is tehetett a gyenge góltermésről.

A határozott védelmek olykor a sportszerűtlenségtől sem riadtak vissza, és a bírópáros sorra kezdte kiállítani a durváskodókat.

A 13. percben 4-4-nél kettős emberelőnybe kerültek a szegediek a szakaszban kétszer is eredményesek voltak. Ezt a különbséget Buday révén sokáig őrizte a hazai gárda, majd a 20. percben Czina kiállítása alatt egyenlített a címvédő (7-7).
MKB Veszprém

A vendégek Perez beállításával felpörögtek, ennek nyomán a bajt megelőzendő - Skaliczki László vezetőedző időt kért. Ezt követően is bírta erővel a Szeged, és még azt is elérte, hogy a túloldalon Fazekas álljon be a kapuba. Ugyanakkor a szünetre csak minimális különbség alakult ki.

A fordulást követően újabb kettős emberhátrányban sem szakadt le a Veszprém, az elnyűhetetlen Perez nagyon élt ebben a ciklusban. Csakhogy egy rossz belépés után őt is kiküldték, a vendéglátó pedig 17-15-re meglépett. A szegediek lendülete nem tört meg, és minden addiginál nagyobb lett a különbség (44. perc: 19-16).

Czina megkapta a harmadik kétpercesét is, így a védelem egyik oszlopa nem jöhetett már vissza. A vendégeknek négy perc kellett, hogy ismét beérjék legfőbb hazai riválisukat.
A záró tíz perc 20-20-ról indult, és a már nyolc találatnál járó Perez külön őrzőt kapott. Vadkertit döntetlen állásnál kiállították, de nem élt a lehetőséggel az MKB. Tatai Császár ziccerét is megfogta, a túloldalon Sulc pedig gyorsan kettőt dobott (57. perc: 24-22).

Majd felrobbant a csarnok a veszprémi időkérés alatt. Vujin szépített, ám Laluskát kiállították. A záró perc előtt az emberelőnyben lévő Szeged időt kért, de Sulc rontott. A vendégeknek egy támadásuk maradt az egyenlítésre, és még a kapus helyett is mezőnyjátékost hoztak be. A védőfal azonban blokkolt, így összesítésben egyenlített a Szeged.

Ebben az idényben a Tisza-partiak másodszor győzték le hazai pályán a riválist, október 29-én pontosan ilyen végeredmény született.
Az jövő szombaton, a Veszprém Arénában dől el, hogy a Veszprém huszadszor vagy a Szeged harmadszor lesz-e aranyérmes.

Döntő, 2. mérkőzés:
Pick Szeged-MKB Veszprém 24-23 (11-10)
gól: Prodanovic 8/3, Sulc 5, Buday 4, Lékai 3, Ancsin 2, Vadkerti 1, Zubai 1, illetve Perez 8, Vujin 5/3, Császár 3, Vilovski 2, Gulyás 1, Korazija 1, Laluska 1, Urban 1, Terzic 1
Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása 1-1.