Olimpiai bajnok és bronzérmes halt meg egy valóságshow forgatásán

2015. 03. 10.

Elhunyt Camille Muffat olimpiai bajnok úszó, Alexis Vastine olimpiai bronzérmes ökölvívó és Florence Arthaud vitorlázó, amikor egy televíziós valóságshow forgatása közben két helikopter összeütközött Északnyugat-Argentínában.

A francia élsportolók a TF1 tv-csatorna Dropped című realityjében szerepeltek. A műsorban két, hírességekből álló csapat versenyez, akiknek ki kell jutniuk a vadonból, miután egy helikopter minimális felszereléssel kiteszi őket La Rioja tartományban, Villa Castelli közelében.

A balesetben, melynek okait még vizsgálják, két argentin és nyolc francia állampolgár halt meg az AFP hírügynökség szerint. Senki sem élte túl a tragédiát.

A műsorban szerepelt, de nem tartózkodott a helyszínen: Sylvain Wiltord világbajnoki ezüstérmes, Európa-bajnok labdarúgó; Alain Bernard olimpiai bajnok úszó; Jeannie Longo olimpiai aranyérmes kerékpáros; Philippe Candelero műkorcsolyázó; valamint Anne-Flore Marxer snowboardos.

Camille Muffat (†25) a londoni olimpián nyert aranyérmet 400 méteres gyorsúszásban, 200 méteren második, a 4x200-as váltó tagjaként harmadik lett.

„Ez hihetetlen… Camille Muffat elhunyt egy helikopter-balesetben… Részvétem a családjának, el sem tudom képzelni, mit érezhetnek!” – írta a Facebookon úszóklasszisunk, Hosszú Katinka.

Alexis Vastine (†28) kisváltósúlyú, majd váltósúlyú ökölvívó a 2008-as pekingi olimpián állhatott fel a dobogó harmadik fokára, a 2010-es Európa-bajnokságon bronzérmet szerzett.

Florence Arthaud (†57), „Az Atlanti-óceán kis menyasszonya” a Transpacific és a Route du Rhum vitorlásversenyek győztese volt. A L'Équipe francia napilap 1990-ben a „francia bajnokok bajnokának” választotta meg.

(MOB, fotó: public.fr – Florence Arthaud, Alexis Vastine, Camille Muffat)