Olimpiai est a színházban

Olimpiai est a színházban

2012. 09. 14.
Megosztás

A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör szervezésében szeptember 13-án olimpiai estet rendeztek a Corvin Művelődési Házban.

Az eseményre mind azon sportolókat, edzőket, bírókat és játékvezetőket meghívták, akik az olimpián a magyar színek mellett a XVI. kerületet is képviselték. Ha mindenki nem is, többségében ott voltak az eseményen az érintettek.

Az est folyamán Dr. Karácsony István, a tornaversenyek főellenőre, Hóbor Béla röplabda-játékvezető, Bacsa Péter birkózóbíró, Pánczél Gábor cselgáncsedző, Hajós Gyula, a hosszútávúszó Gercsák Csaba mestere, ifjabb Tomhauser István atlétaedző és Kiss Dániel 110 méteres gátfutó mesélt az olimpiai élményeiről. Dr. Karácsony István elsősorban a tornaversenyek pontozásának rendszerét, valamint a bírók döntésének ellenőrzését ismertette a nézőkkel. A mátyásföldi szakember volt a főellenőre többek között Berki Krisztián aranyérmes gyakorlatának is.

A sashalmi Hóbor Béla Londonban pályafutása legfontosabb feladatát kapta azzal, hogy az Oroszország – Brazilia férfi döntő első számú játékvezetője lehetett. Hóbor Béla a szakmai siker mellett a 3-2-es orosz győzelemmel véget ért találkozó fordulópontjairól is mesélt.

Bacsa Péter Atlantában még, mint sportoló szerepelt az olimpián, Pekingben és Londonban pedig már bíróként lehetett jelen. Neki is voltak döntős feladatai, de emellett nem titkolta a véleményét Lőrinc Tamás vitatott körülmények között elveszített döntőjével és a női bírók ténykedésével kapcsolatban sem.

A nézők Pánczél Gábort elsősorban tanítványa, Joó Abigél sérülésének körülményeiről és következményeiről faggatták. Az edző pedig őszintén felelt a kérdésekre, és elárulta, hogy azok a pillantok életének legrosszabb momentumai voltak.

Hajós Gyula úszóedző láthatóan a könnyeivel küszködött, amikor Risztov Éva parádés úszásáról beszélt. A szakember jóvoltából a nézők az eddig misztikusnak tűnő hosszútávúszás kulisszatitkaiba is bepillanthattak.

Kiss Dánielnek és ifjabb Tomhauser Istvánnak nagyjából közösek voltak az olimpiai élményei. Az edző és tanítványa azonban nem a Londonban átélt élményeket, hanem az olimpia előtti egy év megpróbáltatásait tartotta az olimpia legnagyobb tanulságának. Dani számára decemberben és januárban egy komoly sérülést követően és egy vírusbetegség jóvoltából még a járás is távolinak tűnt, de ő összeszorított foggal lépésről lépésre visszaküzdötte magát, és ennek, valamint az edzője türelmének köszönhetően ott lehetett az olimpián.

A Varjú Vilmos Olimpiai Baráti Kör a szeptember 13-i programmal egy olimpiai sorozatot indított útjára. Ennek következő állomásaként október 11-én 17 órakor dr. Ábrahám Attila olimpiai bajnok és több, Londonban érmet szerzett kajakos lesz majd a kör vendége.

Azt követően pedig a Londonban járt paralimpikonokat, tornászokat és birkózókat is meghívják majd egy olimpiai élménybeszámolóra.