Összekeverték a két koreai zászlót a Hampden Parkban

2012. 07. 26.

Nem kezdték el a magyar idő szerint eredetileg 20.45 órára kiírt Kolumbia–Észak-Korea mérkőzést a londoni olimpia női labdarúgótornáján. Az összecsapás bő egy óra késéssel kezdődött.

A szervezőbizottság rövid közleményben ismerte el a kínos esetet. „Egyértelmű, hogy hibát követtünk el, ezért elnézést kérünk az érintett csapatoktól és a nemzeti olimpiai bizottságoktól, továbbá lépéseket teszünk, hogy biztosítsuk, ez nem történik meg újra” – olvasható a közleményben.

A két Korea 1950 és 1953 között háborút vívott egymással, amelynek a panmindzsoni fegyverszünet vetett végett, ám a két ország gyakorlatilag azóta sem kötött békét egymással.

A szervezők hatalmas hibát vétettek: Észak-Korea zászlaja helyett Dél-Koreáét mutatták a találkozó helyszínén, a glasgow-i Hampden Parkban, a kommunista állam csapatának képviselői pedig visszautasították, hogy az ellenséges zászló alatt elkezdjék a mérkőzést.

A kínos zászlócserét követően egyórás csúszással kezdődő Kolumbia–Észak-Korea mérkőzéssel véget ért az olimpia „mínusz második” napja: az ázsiai játékosokat a mérkőzésen már nem zavarta a kellemetlen baki, és 2–0-ra legyőzték a dél-amerikaiakat.

A svéd–dél-afrikai meccs ennél is simábban alakult. Az északiak a 7. percben vezetést szereztek, miután Nilla Fischer megpattanó lövése után a labda a tehetetlen kapus mellett áthaladt a gólvonalon. Hozzá kell tenni, a svédeknek kijárt már a szerencse: hihetetlen, de a gól előtt már kétszer is eltalálták a lécet a sárga-kékek, sőt nem sokkal az első gól után újra a kapufa mentette meg az afrikaiakat a góltól.

Egy szép centerezés után aztán Lisa Dahlkvist növelte az előnyt a 20. percben, majd egy perccel később Lotte Schelin növelte háromra a különbséget. A második játékrészben a dél-afrikai Portia Modise hihetetlen góllal szépített: a Sowetó nyomornegyedből kinövő futballista 45 méterről ívelt gyönyörűen a kapuba. Nem sokkal később Schelin azonban tett róla, nehogy reménykedni kezdjen az ellenfél. A vb-bronzérmes 4–1-es sikerével máris nagyot lépett a továbbjutás felé.

LONDON 2012, NŐI LABDARÚGÓTORNA
Selejtezők 1 forduló

E-CSOPORT
Kamerun–Brazília 0–5 (Francielle 7., Renata Costa 10., Marta 73. – 11-esből, 88., Cristiane 78.)
Nagy-Britannia–Új-Zéland 1–0 (Houghton 64.)

F-CSOPORT
Japán–Kanada 2–1 (Kavaszumi 33., Mijama 43., Tancredi 54.)
Svédország–Dél-Afrika 4–1 (Fischer 7., 20., Schelin 21., 63., ill. Modise 60.)

G-CSOPORT
Egyesült Államok–Franciaország 4–2 (Wambach 19., Morgan 32., 66., Llyod 56., ill. Thiney 12., Delie 14.)
Kolumbia–Észak-Korea 0–2 (Kim Szong Huj 39., 85.)