Öt meccslabda után vereség a görögöktől

2013. 01. 05.

Drámai végkifejletben, öt mérkőzéslabdáról vesztette el a Görögország elleni mérkőzését a magyar férfi ifjúsági röplabda válogatott a kecskeméti Eb-selejtező torna második napján.

Jót tett a horvátok elleni csütörtöki siker fiataljainknak, akik erőtől duzzadóan kezdtek Görögország korosztályos nemzeti csapata ellen. Az első szettben színes játékkal és jó csapatmunkával a magyar előny is egyre duzzadt. Később ugyan a görögök többször is feljöttek
két pontra, a végén mégis markáns különbség állt az eredményjelzőn (25-19).

A második játszma első pontját a hellének csinálták, akik ekkor vezettek először a meccs folyamán, de nem sokáig örülhettek, hiszen rövidesen ötpontos magyar előny alakult ki. Gebhardt Norbert szerváinál csak az ütései voltak jobb, Tigyi Tamás és Banai Máté blokkjairól rendszeresen visszapattantak a görög labdák, utóbbi ráadásul ezúttal is meg-megvillantotta a horvátok ellen is már megcsodálhatott centerjátékát. A legnagyobb tapsot mégis Pádár Krisztián kapta, aki szokásos bombái és remek sáncai mellett ezúttal egy veszettnek látszó labda megmentésében is jeleskedett, amelyet szinte a nézőtérről ütött vissza. A magyar előny ebben a játékrészben is állandósult és bár a végén izgulnia kellett a szépszámú kecskeméti szurkolótábornak, egy újabb pazar Banai-blokk pontot tett a játszmára (25-23).

Akárcsak pénteken a finnek ellen, ezúttal is a harmadik játszmában támadtak fel a görögök. Ahogy a labda az egyik térfélről szállt a másikra, úgy változott a vezető kiléte. 2-0-nál a görögök, 3-2-nél mi vezettünk, aztán 8-6-nál újra az ellenfél, majd 14-13-nál megint csak Tomanóczy Tibor fiai álltak jobban. A hajrában aztán 20-20 után Georgios Tzioumakasszal az élen a görögök koncentráltak jobban és szépítettek (25-21).

A részsikeren felbátorodott vendégcsapat a folytatásban is lendületben maradt, míg a mieink játékába pontatlanságok csúsztak. Az akarással nem volt gond, ez segítette felzárkózni két pontra a magyar válogatottat, ennél közelebb azonban nem kerültünk Tzioumakaszékhoz. A
szövetségi kapitány a mérkőzésnek a szakaszában több lehetőséget adott a cserejátékosoknak, akik küzdöttek is becsülettel, de nem tudták megakadályozni, hogy döntő játszmára kerüljön sor (25-17).

Az utolsó játékrészben Pádárék 6-0-ás kezdéssel állva hagyták ellenfelüket, a nézők pedig fantasztikus szurkolással hajtották előre a fiúkat. Amikor Blázsovits Péter bemutatta a nap mentését, a magyarok pedig öt meccslabdához juttottak, úgy tűnt minden eldőlt. Ám innentől
kezdve semmi nem sikerült, és a görögök zsinórban szerzett hét ponttal megnyerték az összecsapást (16-14).

Tomanóczy Tibor szövetségi kapitány:
"Ezt a meccset, sajnos, mi vesztettük el. Tanulnunk kell azonban a történtekből. Ki kell használnunk, hogy hazai pályán vagyunk, újra erőt kell merítenünk és készülni a hátralévő mérkőzésekre."

A csoport eredményei:
Férfi ifjúsági röplabda Európa-bajnoki selejtező, Kecskemét:
2 forduló:
Magyarország - Görögország 2-3 (19, 23, -21, -17, -14)
Belgium - Horvátország 3-0 (20, 16, 17)
Finnország - Dánia 3-0 (17, 12, 14)

Brno - Papírforma vereség a csehektől

Vereséget szenvedett a csoport egyik esélyesének számító házigazdától a magyar női ifjúsági válogatott. A lányok az első két játszmában nem tudták megnehezíteni a csehek dolgát, a harmadikban viszont maratoni csatára kényszerítették őket.

Nagy Attila szövetségi kapitány:
"Az első két játszmában egyaránt volt egy hosszú szakasz, amikor zsinórban nyolc, illetve tizenegy pontot csináltak a csehek, pedig utóbbiban addig együtt mentünk velük. Elsősorban nyitásfogadásban és ütőerőben maradtunk el tőlük. A harmadik szettben aztán megmutattuk, hogy tudunk röplabdázni, vezettünk is több ponttal, volt játszmalabdánk is. Összességében ezt a meccset gyorsan el kell felejtenünk, és koncentrálni a németek elleni vasárnapi összecsapásra."