Párját ritkító hajrá után angol diadal

2012. 11. 04.
Megosztás

A kiválóan hajrázó angol Ian Poulter nyerte meg a profi golfozók idei világbajnoki sorozatának negyedik, egyben utolsó versenyét, a kínai Sencsen közelében vasárnap véget érő HSBC Championst.

Az őszi európai Ryder-kupa-diadalból oroszlánrészt vállaló Poulter négyütésnyi hátrányban volt a három forduló után vezető Louis Oosthuizen és Lee Westwood mögött, de az utolsó napon nagyszerűen játszott. Az első 15 szakaszon nyolc birdie-t ütött (vagyis nyolc lyukba ütötte be a labdát az elvártnál eggyel kevesebb ütéssel), és végül kétütésnyi előnnyel nyert. Oosthuizen és Westwood holtversenyben hatodik lett.

Poulter az idei első tornagyőzelmét könyvelte el, míg a vb-sorozatban – 2010 után – másodízben nyert versenyt. Az északír Darren Clarke után ő a második európai golfozó, aki két vb-diadalig jutott – értelemszeren ő az első angol, akinek ez sikerült.

A 36 éves angol játékos feljött a világranglista 15. helyére, és euróra átszámított közel egymilliós pénzdíjával az európai kereseti lista negyedik helyére ugrott.

Az élen továbbra is a kínai versenyt kihagyó északír Rory McIlroy áll (3.4 millió euró), mögötte a svéd Peter Hanson (2.6 millió), az angol Justin Rose (2.5 millió), majd Poulter (2.2 millió) következik.

A hétvégén bejelentették, hogy a következő szezontól a HSBC Champions nemcsak az európai körversenynek, hanem az amerikainak is teljes jogú eseménye lesz; a vb-sorozat további három – az Egyesült Államokban megrendezett – viadala eddig is élvezte ezt a státuszt.

A díjazás 7 millióról 8.5 millió dollárra emelkedik, a keresményeket figyelembe veszik a pénzkereseti lista összeállításakor, és „játszanak" a FedEx-pontok is, de a 2014-es FedEx-kupában – részletezte Tom Finchem, a US PGA Tour első embere.

GOLF-VB, A 2012-ES SOROZAT 4. VERSENYE HSBC CHAMPIONS, SENCSEN (Mission Hills GC)
A pénzdíj: 7 millió dollár. A pálya hossza: 6630 méter; a pályán elvárt ütésszám (par): 72