Pars bíztató dobása, 13 bajnokot avattak a SYMA-ban

2013. 02. 24.

A pénteki hó és a szombati eső sem tudta az atlétabarátok tavaszváró kedvét elvenni, mind a Dobófészernél, mind a Syma csarnokban sokan várták - a sportág időszámítása szerint már a szabadtéri idény közeledtét jelző - bajnoki versenyeket.

A Téli Dobó OB szakértő közönsége élvezetes versenyeket, bíztató teljesítményeket láthatott. Jó átlagot elérve, igen bíztató „februári” dobásokkal mutatkozott be idehaza 2013-ban Pars Krisztián/ 78.32 m.

„- A verseny jól sikerült számomra, 78 méter felett szerettem volna dobni… Ebben az időszakban ekkorát dobni, az jóra mutat, a Téli EK-n szeretnék erre rátenni….” – hallható London bajnokának videó-nyilatkozatában. Mögötte ketten értek el még 70 méter feletti eredményt: Németh Kristóf/ 72.74 és Hudi Ákos/ 70,95 m.

A hölgyek azonos versenyszámában Orbán Éva is elégedetten konstatálhatta teljesítményét: 66,22 m. „- A felkészülés eddig jól sikerült, nagyon hasznos volt a dél-afrikai edzőtábor… A szezonkezdet alapján egy jó idény elébe nézek és már nagyon várom.” – mondta a versenyszám országos csúcstartója. A hatvanas határt Völgyi Helga 96/ 61,17 m és Fertig Fruzsina/ 60,05 m is túldobta.

A Huszák János győzelmével végződött/ 54,97 m férfi diszkoszvetés szoros versenyt hozott, a női versenyt biztosan nyerte Márton Anita/ 49,29 m.

A Syma csarnokban az első napon 13 bajnoki cím talált gazdára. A három órás programban akadt meglepetés, idei legjobb, ifjúsági csúcs, utolsó pillanatig izgalmas verseny, címvédés.
A szombati napon nem születtek kiemelkedő eredmények, pedig az indulók akár még a göteborgi Európa-bajnokságra utazó keretbe is meghívást nyerhettek volna egy-egy kimagasló eredménnyel.

Az első férfi futódöntő rögtön a régi időket idézte, az elmúlt húsz év kiemelkedő sprintere, Németh Roland – aki ma már a vágta-gát szakág szakmai referense! - biztosan nyerte a 60 métert/ 6,90 mp. Izgalmas befutóban, idei legjobbjával győzött 400 méteren Kása Tibor/ 48,25 mp.

Érdekes versenyt hozott az 1500 méter, az aranyérmet Horváth Bálint szerezte meg/ 3:49,91 p. - Matkó Csaba/ 3:50,57 és a Göteborgban a hosszabbik számban jelölt Minczér Albert előtt/ 3:50,62 p.
Horváth Bálint: „- Hollandiába készülök, ott járok egyetemre. A kinti edzőmmel nem készültünk fedettre, nem is edzettem fedett pályán. Jó formában jöttem haza, verseny közben jól mentek a lábaim. 1200 méter környékén éreztem, hogy győzhetek. Indulok nyolcszázon is. Ha nem jön közbe sérülés, akkor bízom abban, hogy mindkét távon jó eredményeket érhetek el nyáron.”

Minczér Albert:„- Azt terveztem, hogy az elejétől egy jó iramot futok. Nem sikerült végig, ezért kissé szomorú vagyok. 1000 méterig összejött, utána azonban volt két lassúbb kör. A többiek az utolsó háromszázon frissebbek voltak. Az EB-n szeretnék egy idei legjobbat futni 3000 méteren.”

Gyaloglásban egy pillanatig nem volt kétséges Helebrandt Máté első helye/5 km-20:48,12 p – a másodikként célba ért Venyercsán Bence 96 megjavította az általa tartott ifjúsági csúcsot: 20:54,46 p.

A női futószámokban az esélyesek biztosan győztek: 60 méteren Kaptur Éva/7,58 mp – 400-on Kéri Bianka/ 55,73 mp és 1500 méteren Erdélyi Zsófia/ 4:31,02 p. állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Az ügyességi versenyek közül a diszkosz után súlylökésben is győzött a fedett EB-re készülő Márton Anita/ 17,34 m – aki elmondása szerint bízik abban, hogy az edzőtábori munkából felkönnyülve a jövő héten jó eredményt fog elérni. A férfi versenyből sérülés miatt hiányzott Kürthy Lajos – távollétében a még junior korú Rakovszky Tibor a hatodik sorozatban fordította a maga javára a bajnokságot / 17,13 m – második helyen Páli Viktor végzett/ 17,11 m.

Magasugrásban Bakosi Péter győzött/ 209 cm; hármasban Pál Robin/ 15,40 m. A rúdugrást 380 cm-rel nyerte Szabó Diána – a távolt 602 cm-rel Zsivoczky Farkas Györgyi – aki Bakosi Péter, Helebrandt Máté, Kaptur Éva és Márton Anita társaságában megvédte bajnoki címét.

Az OB vasárnap 13,30 órakor folytatódik. (ml)