Parti és Dósa nyerte meg a Magyar Nagydíjat

2012. 06. 04.

A férfiaknál Parti András, a nőknél pedig Dósa Eszter győzött a Veszprémben rendezett McDonald’s BringaMánia Magyar Nagydíj hegyikerékpáros olimpiai krossz viadalon.

Tóth Viktória, a Vuelta Sportiroda kommunikációs referense az MTI-nek elmondta, hogy a nemzetközi viadalon a teljes magyar élmezőny mellett szlovák, osztrák és román versenyzők küzdöttek a világranglista pontokért.
A férfiak hatkörös, 36 kilométeres pályán rendezett versenyét a londoni olimpiára kijutott Parti András nagy fölénnyel nyerte meg, s ezzel tavalyi ezüstérmét idén aranyra cserélte.

„Kimondottan jól éreztem magam, a pálya alkalmas volt arra, hogy korán elszakadjak a többiektől, akiknél erőnlétben is jobb vagyok idén. A patakátkelés után a fűcsomók miatt nagyon rázott a pálya, de az erdei rész kifejezetten élvezetes volt” – fogalmazott az EuroOne-Cube Pro MTB Team magyar bajnoka.
A női elit kategóriában Dósa Eszter szintén nagy fölénnyel győzött.

HEGYIKERÉKPÁR, MAGYAR NAGYDÍJ ELIT
FÉRFIAK, 6 KÖR: 1. Parti András (EuroOne-Waberers Cube Pro MTB Team) 1:41:05 ó (30 pont), 2. Juhász Zsolt (EuroOne-Waberers Cube Pro MTB Team) 1:44:54 (20 pont), 3. Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) 1:45:59 (15 pont)
ELIT NŐK, 4 KÖR: 1. Dósa Eszter (Vitalitás SE-Scott-Nutrixxion) 1:23:24 ó (30 pont), 2. Módos Gabriella (Maraton SC) 1:30:33 (20 pont), 3. Balázs Beáta (Bringabanda) körhátránnyal (15 pont)