Pólos kupaszerda két győzelemmel

2013. 02. 07.
Megosztás

A Szeged és az Eger győzött a Bajnokok Ligájában, a Debrecen kettős vereséggel búcsúzott az Európa-kupától.

Szegedi siker a Bajnokok Ligájában

Nagy lépést tett a csoportelsőség felé a Szeged férfi pólócsapata, miután a Bajnokok Ligája kilencedik fordulójában kilenc góllal legyőzte a Nagyváradot.

Somogyi Balázs emberelőnyös góljával kezdődött a mérkőzés a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső-uszodában. A csongrádi csapat szurkolói váratlan fordulatnak lehettek tanúi: hamarosan kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a vendég együttes (1-2).

A hazaiak légiósa, Joseph Kayes után a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás is eredményes volt, így visszajött az előny, de rövidesen megint a román csapat vezetett (3-4). A negyed "gólritmusa" azonban megmaradt, s az első szünetre Aljosa Kunac és Kiss Csaba jóvoltából 5-4-nél vonulhattak el a csapatok.

A második játékrészben némileg visszavettek a felek a tempóból, s a hálók is ritkábban zörrentek, de 5-5 után Somogyi és a távolról eredményes Szivós Márton révén 7-5-re elhúzott a Szeged. Tovább növelni a különbséget azonban nem sikerült, sőt a Nagyvárad közelebb lopózott közelebb a nagyszünetig (7-6).

A harmadik nyolc percben megváltozott a játék képe: miközben nem volt érdemi válasz a rivális részéről, a Szeged pólósai közül Kayes, Juhász Zsolt, Török Béla, Szivós pedig kétszer is a kapuba juttatta a labdát (12-6). Ezzel el is dőlt a mérkőzés, és a kérdés csupán az maradt: mekkora különbséggel győz a Szeged. A választ - az egyformán negyedszer is betaláló Kayes és Szivós, majd egy újabb légiós, Aaron Younger után - az ötig jutó új-zélandi Kayes adta meg, beállítva a 17-8-as végeredményt.

Bajnokok Ligája, A csoport, 9. forduló:
Szeged-Nagyvárad 17:8 (5:4, 2:2, 5:0, 5:2), Hódmezővásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, v.: Homolka (német), Süngü (török)
Szeged: Baksa, Somogyi 2, Török B. 1, Kunac 1, Molnár T. 1, Szivós 4, Kiss Cs. 1. Cs.: Kayes 5, Juhász Zs. 1, Decker Á., Hegedüs, Younger 1
Nagyvárad: Gogola, Chioveanu 2, Ghiban 1, Matei 1, Diaconu, Kádár, Szabó B. Cs.: Busila 1, A. Cretu 2, Sanuila, Popoviciu 1, Dunca
Gól - emberelőnyből: 4/8, ill. 3/6 Gól - ötméteresből: 1!2, ill. 1/1
Kipontozódott: Török, ill. Kádár (cserével végleg)
Partizan Belgrád-Spandau 04 8:1 (2:0, 3:0, 2:0, 1:1)

A csoport állása: 1. Szeged 18, 2. Partizan Belgrád 16, 3. Galatasaray 10, 4. Nagyvárad 6, 5. Spandau 04 3 pont

Az Eger két góllal verte a Volgográdot

A háromgólos kinti vereség után hazai medencében két góllal nyert az Eger a Volgográd ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportselejtezőinek kilencedik fordulójában.
Az egriek ifjú válogatottja, Bátori Bence parádés góllal juttatta vezetéshez a hevesieket a Bitskey Aladár uszodában, utána azonban találatstop lépett érvénybe, amennyiben egyetlen orosz gól született még a nyitó játékrészben (1-1).

A második negyedben a szintén válogatott, büntetőből és távoli lövésből is betaláló Salamon Ferencnek köszönhetően alakult 3-1-re az állás. A szívósan küzdő volgográdiak azonban szépíteni tudtak még a nagyszünet előtt (3-2).

A harmadik negyedben viszont szinte minden a vendéglátók szája íze szerint alakult, hiszen a légiós Lukas Seman, majd az ötméteresből eredményes háromszoros olimpiai bajnok Biros Péter révén 5-2-re, utána pedig Varga Zsolt centergóljával 6-3-ra elhúzott az Eger.

Mi több, a negyedik negyed elején meglett a remélt "közte négy" is: Bátori pattintott látványosan a jobb felső sarokba (7-3), orosz feleletet követően pedig Salamon alakította 8-4-re a hazai vezetést. A különbséget azonban nem sikerült tartani, a harcos vendégek jó hajrával szépítettek, s végül "csak" 8-6-os egri győzelem született az összecsapáson.

A február 27-i utolsó fordulóban az Eger a szerény képességű grúz bajnokhoz látogat Tbiliszibe egyértelműen győzelmi eséllyel, míg a csoportelső görög Vuliagmeni a Volgográd vendége lesz, ahol az oroszok az esélyesebbek, így a papírforma alapján a magyar együttes a harmadik helyen végez, s egy másik csoport másodikjával csap majd össze a BL már egyenes kieséses nyolcaddöntős szakaszában.

Bajnokok Ligája, D csoport, 9. forduló:
Eger-Szpartak Volgográd 8:6 (1:1, 2:1, 3:1, 2:3), Eger, Bitskey uszoda, v.: Gomez (olasz), Moliner Molins (spanyol)
Eger: Szécsi, Bátori 2, Biros 1, Bundschuh, Mezei, Gór-Nagy, Graham. Cs.: Seman 1, Gerritse, Salamon 3, Kovács G., Varga II. Zs. 1
Volgográd: Fjedorov, Akszenov, Panfili, Jurcsik 1, Sztratan 1, Balasov, Liszunov 2. Cs.: Agarkov, Latipov 1, Rekecsinszkij 1, Kalturin, Finajev
Gól - emberelőnyből: 3/9, ill. 2/8. Gól - ötméteresből: 2/2, ill. -
Kipontozódott: Bundschuh, ill. Panfili
Vouliagmeni-Hannover 14:4 (4:1, 4:0, 2:0, 4:3)
Ligamus Tbiliszi-Schuurman 7:10 (2:1, 1:2, 3:3, 1:4)

A csoport állása: 1. Vouliagmeni 24, 2. Volgográd 21, 3. Eger 21, 4. Schuurman 9, 5. Hannover 4, 6. Ligamus Tbiliszi 1 pont

B csoport
Olympiakosz Pireusz-Montpellier 18:6 (3:4, 5:1, 5:0, 5:1)
Kreuzlingen-Crvena Zvezda 12:24 (5:7, 1:5, 2:6, 4:6)
A Dubrovnik szabadnapos volt.

A csoport állása:
1. Jug Dubrovnik 21, 2. Crvena Zvezda 15, 3. Olympiakosz 12, 4. Montpellier 6, 5. Kreuzlingen 0 pont.

C csoport
Brescia-Marseille 11:9 (2:2, 1:1, 4:3, 4:3)
Barceloneta-Vojvodina 7:5 (3:0, 2:3, 1:2, 1:0)
A Sintez Kazany szabadnapos volt.

A csoport állása: 1. Barceloneta 18, 2. Sintez Kazany 10, 3. Marseille 9, 4. Brescia 9, 5. Vojvodina 7 pont.

Egy negyedig élt a remény – kiesett a DVSE az Európa Kupából

Bár néhány szék üresen maradt, de ezúttal is sokan voltak kíváncsiak a debreceni vízilabdacsapatra. Miért ne lettek volna? Mégiscsak az Európa Kupa döntője volt a tét. Ez látszott is a játékosok arcán. A debreceniek elszánt tekintettel vetették magukat a küzdelembe. Vindisch elhozta a labdát és ez olyan lendületet adott a csapatnak, hogy rögtön vezetést is szerzett Giorgetti bombájával a DVSE.

Az egyébként igen hangos közönség csak akkor halkult el egy kicsit, mikor Buric kiegyenlített. A szerbek puskapora azonban csak ennyire volt elég az első negyedben. A DVSE kitűnően védekezett, még emberhátrányban is, így egyetlen kapott góllal lehozta a játékrészt. Ugyanakkor hármat lőtt, hiszen a kétszeres olimpiai bajnok Varga Tamás kétszer is szétbombázta a kaput. 3-1

Nem kezdődött olyan jól a második negyed. Sőt. A Kragujevac az első két támadásából két gólt lőtt, így villámgyorsan kiegyenlített. Aztán egy újabb elrontott hazai támadást követően Filipovics góljával már a Kragujevac vezetett – a meccs során először, de nem utoljára. Hiába egyenlített szinte azonnal Varga Tamás, Slavko Gak kétszer két ugyanolyan lövésből betalált. A félidőben a szerb sztárcsapat vezetett kettővel, de ami az igazán megdöbbentő, a negyedet 5-1-re nyerték a szerbek. 4-6

A harmadik negyed duplán rosszul kezdődött a debreceniek szempontjából. A csapat egyik legjobbja, Alex Giorgetti sérülés miatt cserét kért, az ellenfél pedig gólt lőtt az ellentámadásból. Utóbb kiderült, hogy az olasz világbajnoknak begörcsölt a lába és nem is nagyon akart “kigörcsölődni”. Ehhez képest döntetlenre hozta a negyedet a Debrecen. 7-9

Giorgetti csak kigörcsölődött a folytatásban, a debreceniek pedig továbbra is keményen küzdöttek a rendkívül erős ellenféllel. Pont az olasz góljával jött fel egy gólra a DVSE, de Giorgetti csak pünkösdi kiskirály volt. Filipovic és Udovicic góljával a Kragujevac megint hárommal ment. A végén még volt egy kis gólzápor, de a Debrecen nem csak lőtt, kapott is. Maradt a két gól különbség, ami reálisnak mondható a két csapat között.

A DVSE nagyszerűen küzdött és emelt fővel búcsúzott az Európa Kupától. A szerb együttes ennyivel mindenképpen jobb a mieinknél, de első nemzetközi szezonjához képest a négy közé jutás is bravúr volt a Debrecentől. Szép volt fiúk!

Mesterszemmel:
Varga Tamás, csapatkapitány, DVSE: Nagyon nagyra értékelem a játékosok erőfeszítéseit, ahhoz képest, hogy milyen erős ellenfél ellen kellett játszanunk, minden tőlük telhetőt megtettek. Gyönyörű sorozatnak értünk most a végére. Olyan erős csapat volt a Kragujevac, hogy csak az első negyedben volt sanszunk nyerni.
Dejan Udovicic, vezetőedző, Kragujevac: Ez a Debrecen jobb sorsra érdemes, nem adták könnyen a győzelmet. Volt egy-két kiváló játékosuk, akik megnehezítették a dolgunkat. Azt gondolom, az eredmény reális, ennyivel jobbak vagyunk. Most már csak a döntőre koncentrálunk, az az elvárás, hogy megnyerjük az Európa Kupát.

Vízilabda Európa Kupa, elődöntő, 2. mérkőzés
Debrecen – Radnicski Kragujevac 10-12 (3-1, 1-5, 3-3, 3-3), Debreceni Sportuszoda, 1000 néző
Debrecen: Mitrovics, Palotás, Kállay 1, Macsi, Vindisch , GIORGETTI 3, VARGA T. 3, Somlai, MISICS 2 , Süveges, Letica , Halek 1, Zubora
Kragujevac:Radic, BURIC 4, Popovic, Markovic, GAK 3, Basic, Ciric, Cupic 1, Zlokovic , Filip Filipovic 2, Udovicic 1, Dorde Filipovic 1 , Stevens

(Forrás: mti, dehir.hu)