Poór Brigitta tereptriatlon Európa-bajnoki 6. helyezett – vihar, jéghideg víz Hollandiában

2012. 07. 21.

Hollandia adott otthont a tereptriatlon Európa-bajnokságnak, amelyen a kontinens legjobbjai mellett egy triatlon legenda is rajthoz állt, ráadásul komoly meglepetést okozva mindenkinek. A női elit mezőnyben Poór Brigitta 6. helyen ért célba.

Poór Brigitta, a X2S Zaboo PRO Team versenyzője a női mezőny legjobb idejét úszva a hatalmas és jéghideg hullámokban nagyszerű kerékpározással vette fel a versenyt a profi versenyzőkkel, akik közül magasan kiemelkedett a a cseh Helena Erbenova, mert a gyenge úszás után fantasztikus kerékpáros és futó idővel 3 perces előnnyel érkezett célba az osztrák Carina Wasle előtt.

A férfiaknál a tavaly Visegrádon Európa-bajnoki címet szerző spanyol Victor Manuel Del Corral Morales győzött szoros versenyben a belga Kris Coddens előtt.

A 4. helyen befutó Rob Barel ma már 55 éves, a triatlon születésénél is jelen volt, eredményei a legjobbak közé sorolták. Az utóbbi években szinte csak tereptriatlon és duatlon versenyeken indul. A mostani Európa-bajnokságon fiatal világkupa győztesek, dobogósok és az élmezőnyben jegyzett versenyzők között a 4. helyen ért célba!

Poór Brigitta, a X2S Zaboo PRO Team versenyzőjének idén még több világkupa futamon lesz lehetősége pontokat szerezni a világbajnokságra, legközelebb Csehországban augusztus elején, majd Németországban és Svájcban. A magyar bajnoki futamokon is rajthoz áll, elsősorban a piliscsabai Életfa terepfesztiválon, amely évek óta az ősz egyik kiemelt eseménye.

Eredmény:
Nők, Euróa-bajnok: Helena Erbenova (Csehrszág) 02:09:51, 2. Carina Wasle (Ausztria) 02:12:08, 3. Maud Golsteyn (Hollandia) 02:14:28, …6.Poór Brigitta 02:21:18

(Forrás: triatlon szövetség)