Póta a legjobb 32 között

2012. 07. 29.

Póta Georgina bejutott vasárnap a 3. fordulóba, azaz a legjobb 32 közé a londoni olimpia női asztalitenisz-tornáján.

A 17-32. kiemeltek a második, az 1-16. kiemeltek pedig a harmadik körben kapcsolódtak-kapcsolódnak be a küzdelmekbe, így a női tornán 23.-ként rangsorolt Póta (világranglista-48.) is csak a második fordulóban debütált Londonban. Riválisa az az ázsiai származású, horvát színeket képviselő Tian Yuan (108.) volt, aki a nyitókörben, szombaton 4-0-ra vert egy chilei játékost.

Az ExCel asztalitenisz-csarnokának telt lelátói előtt az első szettben fej fej mellett haladtak a felek, mindkettőjüknek volt játszmalabdája, de végül Tian tudott élni a lehetőséggel. A folytatásban is maradt a kiegyenlített küzdelem, a Berlinben légióskodó, 27 éves magyar azonban 4-4 után állva hagyta riválisát, és kiegyenlített, sőt, a harmadik felvonásban is csak két pontot engedélyezett a horvátnak. A negyedik szett ismét szorosabb csatát hozott, Tian végig vezetett, aztán mégis Póta jutott játszmalabdákhoz, s a harmadikat értékesítette is. Az utolsó felvonásban minden sikerült Pótának, aki így magabiztos sikerrel lépett tovább.

"Kicsit izgultam, de nem annyira, mint négy éve, Pekingben. Úgy voltam vele, hogy mindenképpen győznöm kell, már csak azért is, mert jobb játékosnak érzem magam Tiannál. Most visszamegyek a faluba, megpróbálok pihenni, mert este a mostaninál sokkal nehezebb mérkőzés vár rám" - mondta az MTI-nek Póta Georgina, akinek következő ellenfele - magyar idő szerint 22 órától - a 16. helyen kiemelt dél-koreai Park Mi Jung (33. a világranglistán) lesz.