Presztízs győzelem

2012. 12. 31.

Presztízs csatát vívott egymással az Európa-bajnoki ezüstérmes Szerbia és magyar férfi válogatott.

A spanyolországi világbajnokságra készülő csapatok felkészülési meccset játszottak, mégis paprikás hangulatú mérkőzés kerekedett a találkozóból, mivel a szerbek az olimpiai vereségért szerettek volna visszavágni. Nem sikerült.

A mérkőzés előtt Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke köszöntötte Schuch Timuzsint, 2012 legjobb védőjátékosát és Fazekas Nándort, az elmúlt esztendő legjobb kapusát.

Egy, az olimpia után átalakulóban lévő szerb válogatott ellen lépett pályára, a fiatal játékosoknak lehetőséget adó magyar csapat. A románok elleni meccshez hasonlóan most is Harsányi góljával kezdődött a meccs, de egyből érkezett a válasz, Vujin, majd Radivojevics is kétszer betalált, így öt perc után már 4-1-re vezetett Szerbia. Három perccel később Lékai egyenlített. A szerbek azonban „paprikásabban” játszottak, újra előnybe kerültek. A 19. percben Ancsin jól vette észre, és indította Zubait, aki megszerezte a 12. gólt, a csapat pedig átvette vezetést. Mikler több lövést is hárított, javult a támadójáték, a félidő végére mégis a szerbek voltak ismét előnyben, 18-17-re nyerték a játékrészt.

A második félidő elején Nagy Laci egy átlövés-kísérlet után összetűzésbe került a védekező Toskiccsal, ami kettős kiállításhoz vezetett. Ez kellően felpaprikázta a hangulatot. A magyarok ugyan büntetőből egyenlítettek, de ezután a szerbek három góllal elhúztak. Ám jött Nagy Laci, aki góllal és gólpasszokkal segítette társait, zsinórban 5 gólt lőttek, fordítottak, majd ötgólos előnybe kerültek. Nagy Laci irányított, Nagy Kornél szórta a gólokat, Mikler több ziccert hárított, így a végjátékra már csak a különbség maradt a kérdés. Magyarország-Szerbia 37-31. Ezzel a magyar csapat a tornagyőzelmet is megszerezte.

Nagy Kornél nyilatkozata:
- A második félidőben javítottunk a védekezésünkön és a támadásunkon is. Mocsai mester több variációt is kipróbált, ami a végére jól működött és ennek meglett az eredménye.

Nagy László nyilatkozata:
- Voltak hiányosságaink, de szerencsére feljavult a védekezésünk, beszorítottuk a szerbeket, egy-két gyors gólt szereztünk lerohanásból a második félidőben, ezzel tudtunk fordítani. Van még mit javítanunk, voltak gondok a kommunikációnkban, de a hátralévő idő ezt megpróbáljuk kijavítani.

Férfi felkészülési mérkőzés:
MAGYARORSZÁG-SZERBIA 37-31 (17-18), Veszprém, játékvezetők: Horváth, Marton
MAGYARORSZÁG: Liszkai, Mikler, Tatai (kapusok), Ancsin 1, Grebenár, Harsányi 8 (5), Iváncsik G. 1, Krivokapics 1, Lékai 5, Mocsai 3, Nagy K. 7, Nagy L. 4, Putics 3, Schuch, Szöllősi, Vadkerti 2, Zubai 2
SZERBIA: Gajic, Radovanovics (kapusok), Dragas, Ilics 2, Marsenics 2, Mitrovics, D. Nenadics, P. Nenadics 1, Nikcsevics 3 (2), Prodanovics 6, Radivojevics 3, Sesum 2, Sztankovics, Toskics 3, Vujin 7 (1), Zelenovics 2
Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3

(Forrás: kezi.hu)