Rióban 87 nemzet nyert érmet

2016. 08. 22.
Megosztás

A XXXI. Nyári Olimpiai Játékokon összesen 87 nemzet nyert arany-, ezüst-, vagy bronzérmet, közülük legalább egy aranyat 59. A Magyar Olimpiai Csapat 8 arany-, 3 ezüst- és 4 bronzéremmel az összesített éremtábla 12. helyen zárt. A 15 érmes magyar sportoló mellett 47-en végeztek pontszerző helyen.

Rióban 205 ország küldöttsége mellett a menekültek csapata és független sportolók is versenyeztek, az éremtáblázat ennek figyelembevételével értelmezendő. A riói olimpián 306 versenyszámban osztottak érmet (női 100 méter gyorson két aranyérem talált gazdára, de emlékezzünk a szintén úszó Cseh László sikerére, amikor hárman álltak a dobogó második fokán). Az Egyesült Államok 46 arany-, 37 ezüst- és 38 bronz, összesen 121 medállal zárt az élen. Rióban összesen 974 érmet adtak át.

Száz feletti éremszámmal egyetlen más ország sem büszkélkedhet, a tabellán második Nagy-Britannia 67-et, míg az aranyak alapján összesítésben harmadik kínaiak 70-et. Tíz vagy annál több aranyérme 7 országnak lett.

Ha az 1-6. helyezéseket számoljuk, akkor 110 ponttal a 16. helyen zártunk a nemzetek közt 8 db első, 3 db második, 4-4 db harmadik illetve negyedik, 5 db ötödik és 1 db hatodik helyezéssel. Az éllovas amerikaiak egy híján 800 pontosak. Londonban 129 ponttal 13.-ak voltunk.

A magyar dicsőségtáblát ide kattintva találja.
A nemzetek közötti éremtáblát itt tekintheti meg.