Röplabda EB selejtező: kikapott Norvégiától, de továbbjutott a férfi válogatott

2014. 05. 11.

Szoros meccsen kikapott, így is továbbjutott a Kecskeméten zajló Európa-bajnoki selejtezőből a magyar férfi röplabda-válogatott. A mieink Norvégiától kaptak ki 3:2-re, de legjobb csoportmásodikként így is folytathatják a küzdelmeket.

A meccs úgy kezdődött, hogy 3:0-ra elhúznak a norvégok, de ugyanilyen villámgyorsan a mieink fordítottak is. Főleg Veres Péter volt ekkor elemében, de az első technikai szünetben mégis kettővel az északiak vezettek. Sőt, volt ez öt is, de aztán megint sikerült egyszer egy pontra zárkózni. Azonban maradt a norvégoknál az előny, és ez kitartott a játszma végéig (22:25).

A második játszma feltűnően sok rontott nyitást hozott, de még így is a mieink vezettek az első technikai szünetben hárommal, s bár 8:8-nál egyenlítettek a norvégok, a második szünetben Pádár Krisztián bombáival öt pontra nőtt a különbség. Ezt simán tartották a mieink, és hat játszmalabdájukból Nagy József fogadhatatlan nyitása után már az elsőt ki is használták (25:18).

A játszma megnyerésével már az is eldőlt, hogy a mienk biztosan továbbjutottak a második fordulóba, a kérdés már csak az volt, hogy melyik csoportba. Ha nyerik a meccset, akkor csoportgyőztesként már a jövő héten Csehországgal, Spanyolországgal és Ukrajnával kell meccselniük, ha kikapnak, akkor csak két hét múlva kell játszaniuk, vagy a szlovák-görög-észt, vagy a török-fehérorosz-dán hármassal (ez a többi csoport eredményin is múlott).

A norvégoknak viszont pontot kellett szerezniük a továbbjutásért, s bele is húztak a harmadik játszmában, ahol három ponttal meglógtak, de a mieink 6:6-nál egyenlítettek, majd fordítottak. Ekkor azonban megint a norvégok percei következtek, akik előbb hat, majd tizenegy ponttal is elhúztak és végül nagyon simán nyerték a játszmát (14:25).

A negyedik játszma szorosan kezdődött, egy-egy pont volt a csapatok között a különbség. Ez és Németh Szabolcs ásznyitása, már a magyar szurkolók hangját is meghozta (egy maréknyian Norvégiából is ellátogattak a kecskeméti sportcsarnokba). Ezzel ugyan a magyar csapat vezetett 7:6-ra, de az első technikai szünetben mégis a norvégoké volt az előny. A másodikban viszont nálunk, igaz ez is csak eggyel. Viszont a végjátékban a mieink hárompontos vezetésre tettek szert, amely kitartott a játszma végéig (25:22).

Nem kezdődött túl jól a mieinknek a döntő szett, mert a norvégok gyorsan megléptek három, majd öt ponttal is. A magyaroknak ezen csak szűkítenie sikerült, de végül így is négy meccslabdája volt az északiaknak, amelyből a másodikat értékesítették (11:15).

Így ugyan nem lett tornagyőztes a magyar csapat, de legjobb csoport-másodikként Szlovákia, Görögország és Észtország ellen folytatja majd két hét múlva.

Magyarország–Norvégia 2:3 (–22, 18, –14, 22, –11), Kecskemét, 400 néző. Vezette: Balandzic (szlovén), Sek (lengyel).
Magyarország: Nagy J. 5, Magyar, Németh Sz. 22, Veres 15, Juhász 1, Pádár 26. Csere: Molnár D. (liberó), Szabó A. 1, Tóth G., Dávid, Bagics.
Norvégia: Kvalen 22, Morken 7, Tvinde 6, Bjelland 14, Takvam 13, Loftesnes 22. Cs: Sundfjord (liberó), Jarning, Siljander, Hylland

Demeter György: Sajnos végig a norvégok után kellett futnunk. A harmadik játszma után végre feljavult a nyitásfogadásunk, de a meccset az ötödik játszma rossz kezdése döntötte el. Persze mindennek van pozitív oldala is: a folytatásban így egy könnyebbnek tűnő csoportba kerültünk és egy héttel több időnk van készülni.

A csoport végeredménye: 1. Norvégia 8 pont (9:4), 2. Magyarország 7 (8:3), 3. Svájc 2 (4:8), 4. Bosznia-Hercegovina 1 (3:9).