Sidi Péter 1.5 körrel maradt le a vb-döntőről, nem lett meg a riói kvóta

2014. 09. 09.

Megkezdődött a spanyolországi Granadában az 51. sportlövő világbajnokság. A világbajnokság egyben olimpiai kvalifikációs verseny is. Az első napon a férfi légpuskások léptek lőállásba, magyar versenyző ezúttal nem szerzett kvótát a riói olimpiára.

Sidi Péter az alapverseny 60 lövése során hat alkalommal tíz kör alatt teljesített és ez az összetett eredményét nagyban rontotta, végül 1.5 körrel lemaradva a fináléról a 14. helyen végzett. A további két magyar induló, Veres Ádám László a 41., Háner Tamás a 93. helyen végzett a 116 fős mezőnyben.

A világbajnoki címet az ifjúsági olimpia bajnoka, a kínai YANG Haoran gyűjtötte be junior világcsúccsal. A hat olimpiai kvótán két-két kínai és orosz, illetve egy-egy fehérorosz és francia sportlövő osztozott.

A nanjingi ifjúsági olimpián arany- és bronzéret nyert Péni István szereplése még hátra van, bajnokunknak a juniorok versenyében kell jól teljesítenie, bár ott kvótaszerzésre nem lesz lehetősége.

Légpuskában összesen 29-en szerezhetnek olimpiai kvótát, európai lövők 2015-ben még négy világkupán (Fort Benning, Changwon, Gabala, München), és a 2015-ös győri légfegyveres Európa-bajnokságon versenghetnek az olimpiai részvételért.

A traposok az első nap 50 lövést teljesítettek. A 146 lövőből eddig 12-en hibátlanok. A három magyar, Romano Mario Imre 3, Szollár András 4, Hegyi Norbert 6 korongot hibázva várja a folytatást. Olimpiai kvóta csak a három világbajnoki dobogósnak jár.

Kedden a 25m pisztolyos hölgyek is megkezdik kétnapos versenyüket. Három magyar, Nemes Adrienn, Tobai Sike Renáta, és a londoni olimpián ebben a versenyszámban hatodik Csonka Zsófia küzd az 5 olimpiai kvóta valamelyikének megszerzéséért.