Sima győzelemmel kezdte az olimpiai selejtezőt a hokiválogatott

2012. 11. 10.

Győzelemmel kezdett a magyar jégkorong-válogatott a 2014-es szocsi téli olimpia budapesti selejtezőtornájának pénteki nyitónapján, amelyen Litvánia ellen nyert 5-1-re.

Előzetesen nem kellett tartani a litvánoktól, a két csapat eddigi 11 egymás elleni mérkőzéséből tízszer nyertek a magyarok, és a vendégeknél nem játszott legnagyobb sztárjuk, az NHL-es Dainius Zubrus.
Aztán kiderült, a pályán sem kell félni.

A 3. percben Benk talált be, majd amikor sikerült kivédekezni egy hosszú kettős emberhátrányt, már nagy volt a magyarok mezőnyfölénye. Még a nyitó harmadban Vas Márton volt eredményes emberelőnyben.

A második harmad elején Hári senkitől sem zavartatva növelte a különbséget. A litvánok emberelőnyben szépítettek, majd Hári egy sakk-matt helyzetet váltott gólra. Vas egy ütközést követően az öltözőbe vonult, és amikor visszajött, egyből megint betalált.

A záró felvonásban már nem nehezedett a korábbi nagy nyomás a vendégek kapujára, így újabb gól már nem esett.

Szombaton a gyenge kerettel rendelkező horvátokkal találkozik a magyar csapat.

Nem volt maradéktalanul elégedett a magyar mester, a litvánok kapitánya szerint a padról nem lehet meccset nyerni.
Diego Scandella
- Tetszett a csapat hozzáállása, sikerült mind a hatvan percet keményen végigjátszani - nyilatkozta a lefújás után Diego Scandella.
- Jól kezdtünk, aztán a kiállításokkal visszahoztuk a meccsbe az ellenfelet, de hamar lőttünk egy gólt. A fiúk cseréről cserére nagyon keményen küzdöttek és ez elbizonytalanította a litvánokat. Egy ilyen torna első harmada kulcsfontosságú, lévén muszáj jól kezdeni. Ez megtörtént, de aztán bajba sodortuk magunkat. Szerencsére lőttünk egy gólt és onnantól kezdve szinte szárnyaltak a játékosaink. Ezt jó volt látni! Nem becsüljük alá további ellenfeleket, minden meccset komolyan fogunk venni!

Kapitánytársa, a litvánok mestere, Bernd Haake nem tűnt csalódottnak a lefújás után.
- Nem vagyok boldogtalan az egy-öt ellenére sem. Bár korábban azt gondoltam, hogy több gólt tudunk majd szerezni. Létezik egy régi hokis mondás, miszerint nem lehet meccset nyerni a büntetőpadról. Három emberhátrányos gólt is kaptunk, azt hiszem ott ment el végleg a meccs!
A magyar játékosok közül mindenki jégen van augusztus óta, míg a mieink csupán október eleje óta korcsolyáznak és a bajnokságból is csak három forduló ment le. Szerettünk volna megnyerni egy harmadot, ehelyett döntetlent játszottunk és ezt kell továbbvinnünk a következő meccsekre. Nem akarunk minden mérkőzésen vereséget szenvedni!

A Papp László Budapest Sportarénában vasárnapig tartó viadal győztese jut tovább, és játszhat majd februárban az utolsó kvalifikációs állomáson.

Eredmény, 1. forduló:
OLIMPIAI ELŐSELEJTEZŐ, G-CSOPORT, BUDAPEST
1. FORDULÓ
Magyarország–Litvánia 5–1 (2–0, 3–1, 0–0), Budapest, Papp László Sportaréna, 4000 néző. V: Jonak (szlovák), Blaha (cseh), Dalton (brit)
MAGYARORSZÁG: Bálizs – Hetényi P., Horváth A., Sofron, Vas M., Ladányi – Hegyi Á., Szélig, Vas J., Hári, Mihály Á. – Pozsgai, Tokaji, Bartalis, Sikorcin, Kovács Cs. – Orbán, Kóger, Benk, Magosi, Galanisz
LITVÁNIA: Armalis – Vezelis, Kubilius, Jagelavicius, Kazlauskas, Visockas – Visniauskas, Aliukonis, Zidkovas, Kulevicius, Kuliesius – Katulis, Alisauskas, Bendzius, Bogdziul, Verenis – Pikcius, Guoga, Rimkus, Vaiciukevicius, Viknius
Gólszerzők: 2:48 Benk (Kóger – 1–0), 14:10 Vas M. (Sofron, Ladányi – ee., 2–0), 21:29 Hári (Tokaji, Sikorcin – ee., 3–0), 26:15 Kuliesius (Zidkovas – ee., 3–1), 31:06 Hári (Bartalis, Mihály Á. – ee., 4–1), 33:18 Vas M. (Ladányi, Sofron – ee., 5–1),
Kiállítások: 14, ill. 12 perc
Hollandia-Horvátország 8-2 (3-0, 3-0, 2-2)
gól: Kars (11., 13., 26.), K. Bruijsten (12.), Hagemeijer (28.), Postma (38.), Van Hulten (48.), M. Bruijsten (56.), illetve Tadic (57.), Rendulic (58.)