Kétnapos sportiskolai konferenciát rendeznek szerdán és csütörtökön a győri Bercsényi iskolában. (9025. Győr, Cinka Panna u. 2)
A Sportiskolák Országos Szövetségének (SIOSZ) sportszakmai fórumát és sporttalálkozóját Borkai Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, egyben a vendéglátó város, Győr polgármestere, továbbá Kovács Géza SIOSZ-elnök valamint Németh Zsolt és Csengeri Mária igazgatók nyitják meg.
A programban a sportiskolák, olimpiai iskolák, az akadémiai képzés elméleti szinten kerül napirendre, a programot gyakorlati, módszertani bemutatók színesítik.
Program:
- nap, november 28.
15.00 óra Köszöntőt mond – Borkai Zsolt Polgármester, a MOB Elnöke,
Kovács Géza SIOSZ elnök és a házigazdák részéről
Németh Zsolt igazgató és Csengeri Mária igazgató asszony.
Elméleti előadások:
- Az utánpótlás nevelés helye szerepe a (MOB) új struktúrájában, kerettantervek beépítése a köznevelési típusú sportiskolák helyi Pedagógiai Programjába (előadó: Lehmann László MOB sportiskolai programigazgató)
- A Magyar Olimpiai Akadémia és az olimpiai iskolák (előadó: dr. Jakabházyné Mező Mária, a MOA főtitkára)
- A kisiskolások sportágválasztása (előadó: Rabi Ferencné, Csanádi Árpád Ált. Isk., SI, Középiskola és Ped. Int.)
- Egyéni sportágak akadémiai rendszerű képzése (dr. Ábrahám Attila, az MKSZ főtitkára)
- A sport élettani hatásai (Keringésvizsgálat, a mindennapos testnevelés hatásai, dr. Szakály Zsolt NYME Apáczai Cs.J. kar docense)
Gyakorlati módszertani bemutatók:
- Kölyökatlétika – program, képességfejlesztés
vezeti: Farkas Roland testnevelő tanár, atlétika szakedző
- Ergométeres erőnléti és tanmedencés állóképességi kajak-kenu edzésbemutató
vezeti: Graboplast Vizisport Egyesület
- Kézilabda támadás – védekezés variációk
vezeti: Róth Kálmán testnevelő tanár, mesteredző, AUDI ETO KC utánpótlás igazgató
- Tornasport lebegőtámasz oktatásának módszertani bemutatója (támaszugrások előkészítő gyakorlatai)
vezeti: Kollár András testnevelő tanár, torna vezetőedző
2. nap – sportversenyek, november 29. ( Résztvevők: az előzetesen nevező sportiskolák tanulói)
08.30 – 14.00 TRUKA-KUPA lány és fiú kézilabdatorna: (V-VI. kcs együtt)
Truka István győri testnevelő – sportszervező emlékére, hagyomány szerint évente kerül megrendezésre.
Helyszín: Bercsényi Miklós Középiskola, sportcsarnok
09.00 – 14.00 Ergométeres erőnléti verseny:
Evezés, kajak-kenu, sárkányhajó sportág tanulóinak
Helyszín: Bercsényi Miklós Középiskola, futófolyosó
09.00 – 14.00 Fedettpályás atlétika verseny:
60 m-es síkfutás (IV-V-VI. kcs) lány és fiú
Távolugrás (IV-V-VI kcs) lány és fiú
Helyszín: Bercsényi Miklós Középiskola, atlétikapálya futófolyosója
Napközben (lehetőség): találkozó a londoni olimpiát megjárt volt tanulóinkkal (Sastin Marianna birkózás, Iváncsik Gergő kézilabda)