Spanyol, német és fehérorosz siker a magyarok csoportjában

2012. 11. 16.

Vasárnap 18.30-kor a Velux EHF Bajnokok Ligájában a spanyol Barcelona csapatát fogadjuk. A Pick Szeged együttese a 99. BL-fellépésre készül.

A Tatabányán játszott döntetlen (30-30) után pörög az élet tovább, vasárnap 18.30-kor kisebb szünet után folytatódik a küzdelem a férfi Velux EHF Bajnokok Ligájában. Az első kör zárul, az ötödik fordulóban a Pick Szeged együttese a spanyol Barcelona gárdáját fogadja az újszegedi sportcsarnokban.

A katalánok mérlege eddig félelmetes, négy meccsen négy győzelmet arattak, veretlenül vezetik a csoportot. Három fölényes győzelmet arattak - Schaffhausen (33-23 idegenben), Berlin (34-23 otthon), Zágráb (32-21 idegenben) - és egyszer a Dinamo Misznk (25-24 otthon) ellen szoros partin diadalmaskodtak.
A Pick Szeged eddig egy győzelmet (Schaffhausen) és három vereséget könyvelhetett el a 2012/2013-as szezonban.

Eddig a két csapat nyolcszor találkozott az európai topsorozatban. A Pick Szeged már az első idényben, a 1996/1997-es szezonban megmérkőzött a Barcával. Ekkor a legjobb nyolc között csapott össze a két együttes, a katalánok a szoros szegedi győzelem után otthon magabiztosan nyertek.

A vendégeknél több ismerős kézilabdás is megtalálható, elég csak a kapust, Sterbik Árpádot megemlíteni, aki mindig nagy tapsot kap Szegeden. A vajdasági születésű klasszis a szabadsága alatt többször is megfordul a Tisza-parti városban, így a szurkolók rendszeresen találkozhatnak vele.

A Pick Szeged a 99. Bajnokok Ligája fellépésre készül. 15 éve 1996. október 12-én játszotta első BL-meccsét (ekkor még BEK-nek hívták), és a premieren 27-17-re nyert a román Steaua Bukarest ellen.

Csütörtökön délután az összes jegy elkelt a Barcelona elleni vasárnapi mérkőzésünkre, így már biztos, hogy teltház előtt fogadjuk a katalán sztárcsapatot. Már állóhelyeket sem értékesítünk, így kérjük szurkolóinkat, hogy a korábban péntekre meghirdetett időpontban már ne menjen ki senki a sportcsarnokba jegyért.

Aki nem tudott jegyet szerezni, a Digi Sport 1-en nézheti a találkozót, vagy online követheti percről percre a delmagyar.hu-n.

Vasárnap Göteborgban lép pályára az MKB Veszprém csapata.

"Nehéz meccs lesz, hiszen a svéd együttes hazai pályán nagyon erős csapat benyomását kelti - nyilatkozta Antonio Carlos Ortega a csapat honlapján.
Ezt legjobban az mutatja, hogy otthon eddig mindkét meccsüket magabiztosan nyerték meg, ezek közül különösen az Atletico elleni siker kapott nagy visszhangot Európában.
A találkozó mindkét együttes számára kiemelkedő jelentőségű lesz. Mi természetesen szeretnénk a csoport élén maradni, ők pedig egy esetleges sikerrel esélyt teremthetnek maguknak a harmadik hely megszerzéséhez.
Általában zárt védekezést használnak, ritkán nyitják meg, de ezt a védekezési módszert nagyon hatékonyan használják, és rendkívül gyorsan indulnak belőle, sok könnyű gólt szereznek a meccseiken. Két jó képességű kapusuk van, támadásban pedig a lövőikre (a norvég Tönnesenre és a svéd Bliznacra) alapoznak.
A szokásainknak megfelelően kellő tisztelettel tekintünk következő ellenfelünkre, végig maximális koncentrációval kell játszanunk, kiemelkedően kell teljesítenünk ahhoz, hogy újra két pontot szerezzünk a Bajnokok Ligájában"- fejezte be a csapat edzője.

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája magyar érdekeltségű csoportjainak csütörtöki mérkőzésein: