Svédországban gázolt a Veszprém, a Szeged 15 percig ellenállt

2012. 11. 19.
Megosztás

Az MKB Veszprém tízgólos győzelmet aratott a svéd Sävehof otthonában a kézilabda BL B csoportjának 5. fordulójában, így továbbra is hibátlanul vezeti csoportját.

Az MKB Veszprém kiütéses, tízgólos győzelmet aratott a svéd Sävehof otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek ötödik fordulójában, s így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel áll az élen.

Remekül kezdte a mérkőzést a magyar csapat, amely pillanatok alatt 4-0-ás előnybe került. A hazaiakon a gyors időkérés sem segített, így tíz perc után már hatgólosra nőtt a különbség a két együttes között. A folytatásban a svéd alakulat összekapta magát, s két gólra is fel tudott zárkózni, ám a veszprémiek kézben tartották a találkozót, és a félidőre 14-10-es vezetéssel mehettek pihenni.

A második félidő az első 30 percnél is nagyobb magyar fölényt hozott, az MKB fokozatosan lépett el egyre hitehagyottabb riválisától, s a hajrában már csak az volt a kérdés, milyen különbséggel nyeri meg a meccset. Végül tíz gól "lett közte": Carlos Ortega együttese 32-22-re verte a korábban az Atlético Madridot is legyőző Sävehofot.

B csoport, 5. forduló:
Sävehof (svéd)-MKB Veszprém 22-32 (10-14)
A Veszprém gólszerzői: Császár 8, Nagy 5, Ugalde, Iváncsik T., Jamali 3-3, Pérez, Gulyás, Sulic, Laluska 2-2, Chema Rodriguez, Oneto 1-1

szombaton játszották:
Celje (szlovén)-Kiel (német) 31-28 (12-12)
A csoport állása: 1. MKB Veszprém 10 pont, 2. Kiel 6, 3. Atlético Madrid (spanyol) 4 (139-139), 4. Celje 4 (123-135), 5. Sdvehof 4 (151-167), 6. Constanta (román) 2

Tizenöt percig élt a Szeged reménye, aztán megjött a Barcelona

Negyedóráig szenzációsan játszott, majd kénytelen volt meghajolni a Barcelona játékereje előtt a Szeged, amely negyedik vereségét is elszenvedte a Bajnokok Ligájában.

A csordultig telt Újszegedi Sportcsarnokban Sulc első perces bombája fokozta még tovább a hangulatot, de ezután sem volt mire panaszkodniuk a szegedi szurkolóknak, hiszen kedvenceik vezettek a Barcelona ellen. Sulc is, és Ancsin is hamar duplázott, sőt, a fiatal átlövő harmadik gólja után Xavi Pascual időt kellett, hogy kérjen (7-3). A szegedi henger ezután sem állt le, Skaliczki László csapata szinte „veszprémverő” hangulatban játszott, és 14 perc után már 11-6-ra vezetett. Ám aztán jött az újabb barcelonai fejmosás, amitől a vendégek szekere lódult meg, és szegedi kiállítások mellett hét perc alatt megfordította a mérkőzést a Rocas és Nöddesbo repítette katalán alakulat (13-15). Az első félidő utolsó perceiben görcsössé vált a Szeged, ám hatékonyabb nem, három góllal vezetett a Barcelona a szünetben.

A második félidő képe az első végéhez hasonlított: a Szeged akart, talált is gólokat, de a lendületét a Barcelona mindig megtörte egy-egy könnyű góllal (19-22). A különbség ugyan nem nőtt jelentősen a két csapat között, de a Barca olyan masszívan játszott, hogy a Szegednek szinte alig volt esélye a felzárkózásra. Aztán az 50. percben jött Larholm, és duplájával visszahozta a meccsbe a Szegedet, 24-26 után viszont ismét jött Nöddesbo, és visszaállította a háromgólos katalán vezetést (24-27). Ez a különbség az utolsó percekben módosult, de nem magyar csapat javára: 33-28-ra nyert a Barcelona és továbbra is százszázalékos.

MESTERMÉRLEG
Skaliczki László:
– Gyűr bennünket az élet. Ez a hetünk nem úgy alakult, ahogyan terveztük, pontot hagytunk Tatabányán egy nagyon sok szabályértelmezési kérdést maga után hagyó meccsen, majd jól küzdve is kikaptunk a Barcától. Az utóbbi nem szégyen, és ennek a találkozónak a pozitívumaira alapozva kell folytatnunk.
Xavier Pascual:
– Az elején kissé meglepett bennünket a Szeged agresszív védekezése, és csak a második időkérésünk után állt helyre a rend a csapatban. Ettől kezdve Saric remekül védett, összeállt a védekezésünk, és kezünkben maradt az irányítás. Számomra meglepő, hogy a remekül felkészített Szeged csupán két ponttal áll a csoportban. Kapusainkról annyit, hogy így egyeztek meg a meccsről, nekem nem volt okom, hogy beleszóljak, Saric jól játszott.

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
PICK SZEGED–FC BARCELONA (spanyol) 28–33 (15–18), Szeged, 3500 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
SZEGED: Mikler – Prodanovics 3, ANCSIN 5, Zubai Sz. 2, SULC 8, LARHOLM 8 (2), Vadkerti 1. Cs: Tatai (kapus), Buday, Pribanic, Nagy N., Kekezovics, Balogh Zs. 1, Czina
BARCELONA: SARIC – ROCAS 7 (4), Montoro 3, Sorhaindo, Morros, R. Entrerrios 2, GARCIA 5. Cs: Aguirrezabalga 2, NÖDDESBO 6, Sarmiento 1, Rutenka 3, Gurbindo 2, M. Stranovsky 2
Kiállítások: 12, ill. 6 perc Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4
Füchse Berlin (német)–CO Zagreb (horvát) 29–27
Dinamo Minszk (fehérorosz)–Schaffhausen (svájci) 33–23
A D-CSOPORT ÁLLÁSA 1. Barcelona (spanyol) 10, 2. Füchse Berlin (német) 8, 3. Dinamo Minszk (fehérorosz) 5, 4. CO Zagreb (horvát) 3, 5. PICK-SZEGED 2, 6. Schaffhausen (svájci) 2