Sidi ezüstérmes a számszeríjász Eb-n

Számszeríjász-vb: Sidi Péter bronzérmes

2014. 08. 09.

Bronzérmet nyert a frankfurti számszeríjász világbajnokságon Sidi Péter. A Magyar Sportlövők Szövetsége (MSSZ) számszeríjász szakosztályának tájékoztatása szerint a sokszoros világbajnok és világcsúcstartó – sportlövőként is világ-, illetve Európa-bajnok – Sidi 591 körös alaperedménnyel és kiváló, 99 körös teljesítménnyel végzett a harmadik helyen. Ugyanebben a versenyszámban Somogyi Péter hatodik lett 588 körös alappal és erős 98 körös döntővel.

A field kategória szenior csapatában a Mátrai–Lénárt–Kuti összeállítású csapat a negyedik helyen végzett.

Sidi Péter szombaton a 30 méteres versenyszámokban világcsúcstartóként lép lőállásba, így jó eséllyel indul pályafutása 12. világbajnoki címéért.