Szétlövéssel vesztett a válogatott, 2018-ban sem lesz magyar hokicsapat az olimpián

2016. 02. 15.

A magyar jégkorong-válogatott 65 percen át nem tudta bevenni a lengyelek hálóját. A három büntetőlövésben pedig ellenfelünk 1:0 arányban jobbnak bizonyultak, így válogatottunk nem lesz ott a szeptemberi olimpiai selejtezőtornán, így lemarad a 2018-as pjongcsangi téli olimpiáról.

Tavaly Krakkóban az A csoportos feljutást csente el a magyar válogatott a lengyelek elől, most nagyon készült ellenfelünk a visszavágásra. A magyar válogatott nagy elánnal kezdte a találkozót, s már az első támadásból Sofron István nagy helyzetben hibázott.

A teltházas csarnokban a közönség hatalmas bíztatása mellett továbbra is a magyar gárda volt az aktívabb. A találkozó során 34 alkalommal veszélyeztette ellenfele kapuját, amire a lengyelek 23 lövéssel válaszoltak.

Mindkét válogatott nagy hangsúlyt fektetett a védekezésre, egyik háló sem zörrent meg a 60 perces játékidő alatt. Sőt a négy-négy elleni 5 perces ráadásban sem történt változás, így 3-3 büntetőlövés következett.

A büntetőknél a csapatkapitány Vas Márton hibázott, míg a lengyel Krzysztof Zabala betalált Rajna Miklós hálójába. A következő két magyar, Andrew Sarauer és Frank Banham is kihagyta a lehetőséget. Így a lengyelek 1:0 arányban megnyerték a találkozót, és ők mehetnek a kvalifikációs sorozat utolsó, szeptemberi körébe.

Vas Márton, a magyar válogatott csapatkapitánya a találkozó után elmondta, hogy mindent megpróbáltak a győzelem érdekében. Fegyelmezetten védekeztek, de most elmaradtak a gólok.

Rich Chernomaz szövetségi kapitány nem találkozott még ilyen mérkőzéssel edzői pályafutása során. Szerinte válogatottja megérdemelte volna a győzelmet. Az együttes közelebb állt a végső diadalhoz, de játékosai keze az utolsó pillanatban megremegett.

A magyarok másodikként zártak a tornán - ez azonban sovány vígasz az olimpia szempontjából...

(MOB, fotók: MTI/Kovács Tamás)