Szőcs Emőke sífutásban bizonyított

2012. 12. 26.

A 14. helyen végzett egy Csehországban megrendezett sífutó versenyen a legjobb magyar női biatlonos.

A csehországi Horni Misecky-ben tartott sífutóversenyen 10 km-es skating számában 60 befutóból a 14. helyen végzett, és 109,56 FIS pontja kiválónak mondható. A 5 km-es klasszikus számban a 75 induló között a 38. helyen ért célba.

„A verseny elég nehéz volt, főleg a klasszikus szám. Mi biatlonisták nem igazan edzünk ebben a stílusban, bár nagyon szeretem a klasszikus sífutást. A 10 km-es táv sem a megszokott számomra. A verseny elején nem igazán tudtam, hogyan osszam be az erőmet, hogy végéig kitartson, de végük összejött.
Sikerült jó pontot futnom, és úgy érzem, ennél még jobbra is képes vagyok.
A kis csapatban kitűnő volt a hangulat, és ez is segített nekem.”

Emőke törekszik arra, hogy fő számában, a biatlonban is jobb eredményeket érjen el a soron következő megmérettetéseken.
„A lövészetemben kell javítanom, sajnos a szezon nem indult túl jól ebből a szempontból.”
Januárban 2 IBU Kupán vesz részt, utána ismét FIS versenyen szeretne rajthoz állni.

(Forrás: siszövetség)