Szombaton magyar - norvég elődöntő

2012. 12. 13.

Újvidéken a középdöntők harmadik fordulójának első találkozóján eldőlt, hogy Montenegro nyeri a II. csoportot, s a magyar válogatott tét nélkül lép majd a pályára a nap folyamán az oroszok ellen.

50 percig éltek a spanyol álmok, eddig tudta kézben tartani a mérkőzést Spanyolország Montenegró ellen. Az utolsó tíz percben aztán Montenegró kezébe vette sorsát és átvette a vezetést, a mérkőzést pedig végül négy góllal nyerte meg. Ezzel az is eldőlt, hogy az magyarok Norvégiával találkoznak majd az elődöntőben.

A már biztos elődöntős Magyarország kikapott Oroszországtól a már tétnélküli záró mérkőzésén. A magyaroknál a korábban kevesebbet szereplő játékosok jutottak szerephez, hogy az elődöntőben már mindenki frissen léphessen pályára.

A Kovacsics, Bulath, Tomori, Szabó, Rédei-Soós, Bódi összeállításban kezdett a magyar válogatott, tehát azok a játékosok kaptak a meccse elején lehetőséget, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Az edzőmeccs hangulatú találkozón Tomori góljával szereztek vezetést a magyarok. Az oroszoknak találatra volt válaszuk és a 15. percben két góllal vezettek. Ezután többet cserélt Karl Erik Böhn, de a játék képe jelentősen nem változott, és bár ötgólos is volt a különbség, a félidőt 13-11-re nyerték az oroszok.

Herr védésével kezdődött a második félidő és ezzel a magyar kapus eddig közel 50%-os teljesítményt nyújt. A támadások viszont az oroszoknak sikerültek jobban, és a különbég nyolc gólra nőtt. A magyarok félgőzzel, míg az ellenfél a csoportban a harmadik helyért küzdve játszott. A meccs hátralévő részében már csak egy nyitott kérdés maradt, hogy vajon hány gól lesz a különbség. A végeredmény 31-25 az oroszok javára, akik így a harmadik helyen zártak a csoportban.

Karl Erik Böhn, a magyar válogatott szövetségi kapitánya:
„Ezúttal szerencsések voltak az oroszok és éppen annyi góllal nyertek, ami elég lett ahhoz, hogy az ötödik helyért léphessenek pályára Belgrádban. Szerencsére nincs sérültünk és a mai meccsen pihentetni is tudtam pár játékost.

Jobb meccset vártam magunktól, ez nem az a szint volt, amelyen játszani tudunk. Így is voltak jó egyéni teljesítmények, mint Herr Orsié vagy Kovacsics Anikóé. Már a találkozó előtt a norvégokkal foglalkoztunk, mert nem volt kétségem afelől, hogy Montenegró megveri a spanyolokat. Ha nyernünk kellett volna, nyilván másképp állunk fel, de most nem ez volt az elsődleges."

Nekem mindenképpen érdekes mérkőzés lesz a szombati. Realista ember lévén, tudom, hogy a norvégok a mérkőzés favoritjai, ráadásul óriási rutinjuk van a világversenyek végküzdelmeit illetően. De tökéletesen ismerem őket és igyekszünk megtalálni azokat a pontokat, ahol megszorongathatjuk őket."

Vitalij Krohin, az oroszok szövetségi kapitánya:
„Az egész Eb alatt nagyon balszerencsések voltunk, három döntetlent is játszottunk, hiába harcoltunk keményen. De most végre mellénk szegődött a szerencse, ki tudtuk használni, hogy a magyarok pihentették a kulcsembereket, és elértük a célunkat.

Rédei-Soós Viktória:
„Akik eddig kevesebbet szerepeltek, vagy szükségük volt a játékra, azok most lehetőséget kaptak. Jó lett volna persze nyerni, de a legfontosabb, hogy mindenki egyformán friss legyen szombaton. Az biztos, hogy védekezésben jobban majd figyelnünk. Talán jobb is, hogy a norvégokkal találkozunk, mert a szerbeket hazai közönség előtt nagyon nehezen tudtuk volna legyőzni. Egyértelmű, hogy a norvégokon lesz a nyomás.”

Kovacsics Anikó:
„Gratulálok az oroszoknak, jó meccset játszottunk. Szerettük volna kizárni, hogy már biztosan ott vagyunk az elődöntőben, de elképzelhető, hogy ez tudat alatt mégiscsak ott volt velünk a mérkőzésen. Annak viszont örülök, hogy a kulcsemberek ma pihenni tudtak, és akik eddig kevesebbet játszottak, azok játéklehetőséghez jutottak.”

Bulath Anita:
„Nehéz mérkőzés volt, nekem meg főleg, mert régen játszottam irányítót a válogatottban. Ez teljesen új felállás volt, nem is gyakoroltunk még így együtt, de megpróbáltuk kihozni belőle a maximumot.”

A csoport második összecsapásán Németország tovább remekelt a középdöntőben. Montenegró legyőzése után Románia ellen is nyert két góllal, így összesen 5 pontot szerzett a II-es csoportban három mérkőzésen.

Kézilabda Európa-bajnokság, Szerbia
Eb, II-es csoport, 3. forduló:
MAGYARORSZÁG-OROSZORSZÁG 25-31 (11-13), Novi Sad, játékvezetők: Crnojevic, Kostecki Radic (horvátok)
MAGYARORSZÁG: Herr, Kiss (kapusok), Bódi 3, Bulath 3, Görbicz 3 (2), Klivinyi 2, Kovacsics 5, Kovacsicz, Rédei-Soós 5, Szabó 1, Szamoránsky, Szekeres, Szucsánszki, Tomori 2 (1), Triscsuk 1 (1), Vérten
OROSZORSZÁG: Basarab, Szidorova (kapusok), Andrujsina, Avdekova 2, Csernoivanyenko 4 (2), Ilina 7 (3), Jarceva 3, Khmyrova, Kuznyecova 5, Makejeva, Milova, Posztnova 3, Punko 1, Szen 3 (1), Sztyepanova 2, Zsilinszkajte
Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/6, ill. 6/9.

NÉMETORSZÁG-ROMÁNIA 25-23 (16-9), Novi Sad, játékvezetők: Opava, Valek (csehek)
NÉMETORSZÁG: Schülke, Woltering (kapusok), Althaus, Augsburg 1, Beier, Geschke 1, Hubinger 3, Lang, Lörper 1, Lütz, Müller 3, Nadgornaja 2, Naidzinavicius, Steinbach 8, Wohlbold 3, Zapf 3 (2)
ROMÁNIA: Smedescu, Tolnai (kapusok), Bradeanu 1, Curea 1, Dinca, Geiger 4, Manea, Meirosu, Neagu 1, Nechita 7, Paraschiv, Pintea 1, Stanca 1, Tacalie, Vadineanu 7 (4)
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/3, ill. 4/5.

SPANYOLORSZÁG - MONTENEGRÓ 23-27 (16-13), Novi Sad, játékvezetők: Brehmer, Skowronek (lengyelek)
SPANYOLORSZÁG: Gonzalez, Navarro (kapusok), Aguilar, Alonso, Amoros, Barbosa 4, Benzal 1, Chavez, Cuadrado, Elorza, Beat. Fernandez 7, Beg. Fernandez 1, Mangue, Martin 1, Pena 2, Pinedo 5
MONTENEGRÓ: Barjaktarovics, M. Vukcsevics (kapusok), A. Bulatovics, K. Bulatovics 6 (3), Dokics 3, Jovanovics 4, Klikovac, Knezevics 4 (1), Lazovics, Mehmedovics, Miljanics 4, Nikcsevics, Pavicsevics 1, Radicsevics 5, Toskovics, S. Vukcsevics
Kiállítások: 8, ill. 14 perc Hétméteresek: 1/0, ill. 5/4
A csoport végeredménye:
1.Montenegró 5 4 0 1 128-123 8, 2.Magyarország 5 3 0 2 132-130 6, 3.Oroszország 5 1 3 1 130-127 5, 4.Németország 5 2 1 2 119-116 5, 5. Spanyolország 5 1 1 3 128-135 3, 6.Románia 5 1 1 3 114-120 3

A belgrádi csoportban kilenc góllal nyert Svédország Csehország ellen a középdöntő utolsó fordulójában.A csehek pont nélkül fejezték be a középdöntőbeli szereplésüket.
Egy gólos győzelmet aratott Szerbia Franciaország ellen és ezzel csoport-másodikként, az elődöntőbe került. A 10. perctől a szerbek vezettek, és a félidőt is négygólos előnnyel zárták, de a második játékrészben a franciák felzárkóztak, és kétszer is átvették a vezetést. Az 57. percben Ognejovics góljával 18-17-re módosult az állás, ezután két ziccert és egy 7 méterest hagytak ki a franciák, az utóbbi esetében legalábbis a játékvezetők úgy látták, hogy nem volt bent a labda, így maradt a végeredmény 18-17 a házigazdák javára.

Izgalmas csatában két góllal nyert Dánia Norvégia ellen, így a dánok játszhatnak majd az 5. helyért az oroszok ellen. Ezzel Norvégia sem végez hibátlan mérleggel a középdöntők során, de így is első helyen jut tovább az elődöntőbe.

Női Eb, I-es középdöntő csoport, 3. forduló:
CSEHORSZÁG-SVÉDORSZÁG 26-35 (14-14), Belgrád, játékvezetők: Florescu, Duta (románok)
CSEHORSZÁG: Raniková, Strapová (kapusok), Cerná 3, Chrenková 7 (2), Hrbková, Kecliková 2, Knedliková 4, Kutlvasrová 4, Luzumová, Martinková, Matousková, Poznarová, Rucková, Salcaková, Sterbová 4, Vitková 1
SVÉDORSZÁG: Grubbström, Olsson (kapusok), Agren 3, Ahlm 1 (1), Blohm 4, Flognman, Fogelström 7, Gulldén 6 (2), Hawia, Helleberg 5, Jacobsen, Roberts 5, Sand, Torstensson 3, Wallén, Westberg 1
Kiállítások: 2, ill. 6 perc Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3

SZERBIA-FRANCIAORSZÁG 18-17 (10-6), Belgrád, játékvezetők: Gousko, Repkin (fehéroroszok)
SZERBIA: Risovics, Tomasevics (kapusok), Damnjanovics 2, Dmitrovics, Erics, Filipovics 1,
Krpez, Lekics 1, Liscsevics 2, Milosevics 1, Nisavics, Ognjenovics 4 (2), Pop-Lazics, Popovics 2,Rajovics 5, Sztoiljkovics
FRANCIAORSZÁG: Darleux, Pradel (kapusok), Ayglon 1, Baudouin 3 (2), Bruneau, Dancette 1, Dembele 1, Gnabouyou, Goiorani, Kamto 1, Lacrabere 1, Mendy, Piejos, Pineau 3, Signate 4, Tervel 2
Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/3, ill. 2/3.

NORVÉGIA-DÁNIA 33-35 (17-15), Belgrád, játékvezetők: Horváth, Marton (magyarok)
NORVÉGIA: Lunde-Haraldsen, Solberg (kapusok), Alstad 6, Björndalen, Breivang 1, Edin 5, Frafjord 4, Gosse 4, Herrem 1, Jakobsen, Löke 5, Lunde-Borgersen, Naess, Oftedal 1, Riegelhuth Koren, Sulland 6 (2)
DÁNIA: Greve, Toft (kapusok), Augustesen 3, Bille 4, Burgaard 8, Bloch-Sörensen, Gravholt 2, Grigel 2, L. Jörgensen 1, S. Jörgensen 4, Kristiansen 1, Lyksborg, Larsen 3, Nörgaard 5 (2), Pedersen 1, Thorsgaard 1
Kiállítások: 0, ill. 0 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 6/2
1.Norvégia 5 4 0 1 140-124 8, 2.Szerbia 5 3 1 1 124-118 7, 3.Dánia 5 3 0 2 148-146 6, 4.Svédország 5 2 1 2 127-127 5, 5.Franciaország 5 2 0 3 111-115 4, 6.Csehország 5 0 0 5 121-141 0