Szuperrangadó döntetlennel

2013. 03. 07.
Megosztás

A házigazda Ferencváros és a címvédő Győr 34-34-es döntetlent játszott egymással a női kézilabda NB I szerdai csúcsrangadóján.

A győri elitklub csaknem négy év, 2009 tavasza óta először veszített pontot a hazai bajnokságban.
Ezzel együtt a Győr szinte biztosan megnyeri az alapszakaszt, hiszen a hátralévő két fordulót három pont előnnyel várja.
A találkozónak az alapszakasz szempontjából nem volt tétje, mert a fővárosiak - akik sérülés miatt nélkülözték két sztárjukat, Zácsikot és Penát - három pont hátrányban várták a rangadót. Elek Gábor vezetőedző előzetesen éppen ezért azt mondta: számukra fontosabb a szombati, Valcea elleni Bajnokok Ligája-összecsapás, míg a Győr már biztos csoportelső és elődöntős a legrangosabb nemzetközi kupában.

Kimaradt helyzetekkel indult a csata. A 4. percben esett az első gól, majd 4-1-re meglépett a vendéggárda, ám szebbnél szebb találatok után gyorsan 5-5 lett. Időt kért az ETO, de nem lett hatékonyabb a játéka, és negyedóra elteltével - ha csak rövid időre is - már a hazaiaknál volt az előny (8-7).

Ahogy fáradt a ferencvárosi kezdősor, megint a győriek akarata érvényesült, és Elek kényszerült időt kérni. A pihenő jót tett a hazaiaknak, zártabb lett a védekezésük, újabb fordulat állt be, csakhogy a vendégek 4-0-s rohammal és kétgólos előnnyel zárták a félidőt.

A szünet után, 19-19-nél Amorim azonnal piros lapot kapott Tomori letaglózásáért. Egyre paprikásabb lett a hangulat, és a folytatásban fej fej mellett, váltott vezetéssel haladt a két csapat. Negyedórával a vége előtt 24-24 volt az állás, és - különösen a hazaiaknál - sok volt a pontatlanság.

Ekkor furcsa közjáték zavarta meg a küzdelmet: az egyik ferencvárosi szurkoló átesett a nézőtéri korláton, és éppen rázuhant a győriek cserepadon ülő játékosára, Szepesire, akit ápolni kellett - szerencsére senkinek sem esett komolyabb baja.

Az incidens után még nagyobb lett az izgalom, hét perccel a vége előtt, 26-24-es hazai vezetésénél időt kért a Győr.
A hajrában aztán Tomori pimasz ejtésével 34-32-re meglépett az FTC, de egy perccel a vége előtt Radicevic egyenlített. Időkérés után egy támadása maradt a trónkövetelőnek, de ez nem hozott újabb gólt.

A Győr legutóbb a 2008/09-es bajnokság rájátszásában veszített pontot az NB I-ben, míg a Ferencváros 2009. február 1-je óta képtelen legyőzni legnagyobb hazai riválisát.

A két elitklub a hétvégén folytatja a BL-középdöntős sorozatát.

Eredmény:
Női NB I., 20. forduló:
FERENCVÁROS-RAIL CARGO HUNGARIA-GYŐRI AUDI ETO 34-34 (14-16), Budapest, Elek Gyula Aréna, játékvezetők: Herczeg, Südi
FTC: Abramovics, Pastrovics (kapusok), Cifra 3, Dajka 1, Ferenczi, Kovacsicz 1, Lukács, Such 3, Szamoránsky P. 7, Szarka 1, Szekerczés 1, Szucsánszki 3, Tomori 12 (5), Vérten 2
GYŐR: Lunde-Haraldsen, Herr O. (kapusok), Amorim, Görbicz 4 (2), 3Hornyák D., Korsós 1, Kovacsics 2 (1), Lekics 7, Löke 3, Orbán A., Radicsevics 8, Rédei-Soós 6, Sirián, Szepesi, Tervel.

VÁC-SIÓFOK-GALERIUS FÜRDŐ 26-24 (16-13), Vác, játékvezetők: Heim, Jolántai
VÁC: Juhász E., Triffa, Bíró (kapusok), Barján, Ertl 1, Farkas V. 4, Fülöp 2, Ivanics 1, Klivinyi 6 (1), Mayer 1, Nagy P., Niksic 1, Szádvári 4, Szondi, Tápai Sz. 6 (3), Virág
SIÓFOK: Kiss É., Futaki (kapusok), Bogdanovic 2, Bozsovics, Erdősi 9 (4), Léránt 2, Németh Cs. 2, Polics, Schneider, Seric 6, Szabadfi, Szalai 3, Varga N., Varga R
Kiállítások: 6, ill. 6 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 5/4

A tabella: 1. Győri Audi ETO KC 20 19 1 - 672-413 39 pont, 2. FTC Rail Cargo Hungaria 20 17 2 1 697-557 36, 3. ÉTV-Érdi VSE 19 12 2 5 545-467 26, 4. Váci NKSE 20 12 2 6 549-527 26, 5. Fehérvár KC 19 11 - 8 493-496 22, 6. Kiskunhalas NKSE 19 10 1 8 529-534 21, 7. Veszprém Barabás Duna Takarék KC 19 8 110 475-535 17, 8. Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia 19 5 410519-571 14, 9. Siófok KC-Galerius Fürdő 20 5 - 15 534-608 10, 10. Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE 19 4 114 455-534 9, 11. DVSC-FÓRUM 19 2 4 13 464-558 8, 12. Budapest SE 19 1 2 16 455-587 4