Tatabányán hagyott egy pontot a Szeged

2012. 11. 15.

Elvesztette százszázalékos mérlegét a listavezető Pick Szeged a férfi kézilabda NB I-ben, miután szerdán elképesztő izgalmak után 30-30-as döntetlent játszott a Tatabánya vendégeként.

A találkozó első negyedében nehezen szakadtak el egymástól a csapatok, a Tatabánya 2-1-re tudott vezetni, de a vendégek Larholm két hetesével fordítottak. A jó hangulatú mérkőzésen a 15. percig, 5-5-ös állásig haladtak együtt a felek, ám a tatabányaiak beragadtak, a Szeged pedig Ancsin vezérletével elhúzott néggyel (5-9). Debre Viktor időérése után visszajött a meccsbe a Tatabánya, sőt, egy gólra is felzárkózott, de a szünetre így is kétgólos előnnyel mehettek a vendégek. A második félidő elejét alaposan meghúzta a Szeged, Skaliczki László csapata már hét góllal is vezetett a 41. percben (16-23). A következő 13 percben viszont csak négyszer köszöntek be Sulcék, miközben a Tatabánya vérszemet kapott, Pordán, Törő és Urban góljaival szorossá tette a hajrát. Olyannyira, hogy az 57. percben Lele már egyenlíteni is tudott (28-28), ám végül a Bányász nem tudta átvenni a vezetést. Az utolsó percek kiállításai széttördelték a játékot, Ancsin góljára Harsányi, Nagy Norbert találatára Lele felelt büntetőből, így maradt a döntetlen - a Szeged az előző szezonhoz hasonlóan a Veszprém feletti győzelme után ezúttal sem tudott nyerni Tatabányán, de pontelőnnyel még vezet a bajnokságban.

Férfi NBI, 11. forduló:
GRUNDFOS-TATABÁNYA-PICK-SZEGED 30-30 (12-14), Tatabánya, játékvezetők: Bonifert, Oláh
TATABÁNYA: Szente (kapus), Bodó 1, Dénes 2, Dobó, Harsányi 3 (1), Kiss Á. 2, Kos 1, Lele 3, Pordán 4, Putics Be., Rossoni, Törő 5, Urban 7
SZEGED: Mikler, Tóth M. (kapusok), Ancsin 10, Balogh 2, Blazevic 1, Buday, Fekete, Larholm 2 (2), Nagy 1, Pribanic 1, Prodanovic 1, Sulc 7, Vadkerti A. 2, Zubai 1
Kiállítások: 4, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2

(Forrás: kezi.hu)