Teke-vb: Továbbra is százszázalékos a női csapat

2013. 05. 23.

Csoportelső lett a magyar női tekeválogatott.

A D-csoportban a magyar női válogatott és Szlovákia is két-két győzelemmel várta a szerdai napot, így igazi rangadót jelentett ez a találkozó. A mieink ígéretükhöz híven nem taktikáztak, nagyon belekezdtek és győztek.

A zalaegerszegi csapat-világbajnokságon a címvédő együttes a D-csoport utolsó meccsén 7-1-re verte Szlovákiát, így százszázalékos teljesítménnyel jutott a legjobb nyolc közé. Kaszás Zoltán csapata a negyeddöntőben Németország ellen lép pályára.

A Fegyveres Petra, Sajermann Nóra, Nemes Irén, Sáfrány Anita, Méhész Anita, Nemes- Juhász Gabriella Némethné Katona Beáta összeállítású magyar válogatottban egyet kellett cserélnie a szövetségi kapitánynak. Nemes- Juhász Gabriellát a 83. dobásánál combsérülés miatt Némethné Katona Beáta váltotta. A szlovákok ellen Fegyveres Petra volt a legeredményesebb 633 fával.
A mieink magabiztos teljesítménnyel zárták a csoportkört.

A szerdai Szlovákok elleni siker azt jelenti, hogy a negyeddöntőben a németek várnak Méhész Anitáékra. A magyar-német negyeddöntőt pénteken 17 óra 45 perctől játsszák le.

Eredmények:
Nők:
D csoport
Magyarország - Szlovákia 7:1 (3547-3506) Eredmények: Sajermann 618 - Durockhova 559, Fehyveres 633 - Michalova 528, Sárfány 567 - Lustofenova 622, Nemes I. 628 - Kuchanova 569, Nemes-Juhász (Némethné) 585 – Tomkova 536, Méhész 589 - Valgurova 587.
Bosznia - Dánia 5:3 (3247-3158).

A-csoport: Szlovénia - Horvátország 5,5:2,5 (3646-3523).
B-csoport: Németország - Észtország 8:0 (3517-3178), Románia - Szerbia 5:3 (3559-3477).
C-csoport: Olaszország - Montenegró 7:1 (3260-2874), Ausztria – Csehország 5:3 (3547-3506).

Csütörtökön nem kell estig várni például a magyar férfi válogatott mérkőzésére. A mieink 11.15-től mérkőznek meg Ausztriával, így gyorsan kiderül, hányadik helyen zár csoportjában együttesünk. Az, hogy ki lesz az ellenfele a negyeddöntőben a C-csoport utolsó két találkozóján, délután, illetve este derül ki.

(Forrás: teke szövetség, fotó: Vörös Nándor)