Teltházas K-1 gálát rendeztek Harkányban

2012. 08. 14.
Megosztás

K-1 küzdősport gálát rendezett a Harkányi Gyógy- és Strandfürdő Zrt, az RFC Promotion Kft-vel közösen, a hazai szakági szakszövetség támogatásával augusztus 11-én.

Dicséret illeti a szervezőket a hatékony marketingmunkáért, mivel ezen az estén tartották a Miss Alpok-Adria szépségverseny döntőjét a szomszédos Siklóson, ennek ellenére nyugodtan ki lehetett volna tenni a „MEGTELT” táblát a fürdő bejáratára.

Az első összecsapás volt az egyetlen az este folyamán, amit kick-boksz low-kick szabályrendszerben bonyolítottak le, ezt Kis Gábor a PTE PEAC RFC GYM 60 kg-os versenyzője vívta a bosnyák Marinko Maticic-csel. A két hasonló stílusú versenyző meccsét a nagyobb rutin döntötte el, így a pécsiek világbajnoki bronzérmesének kezét emelték a magasba.

K-1 junior 75 kg-os kategóriában a PTE PEAC versenyzője, Bakacs Dezső mérkőzött meg a szintén bosnyák Rasenovic Nikola-val. Egy kiegyenlített első menet után a magyar fiú a második két percben átvette az irányítást, ami eredményeként a bosnyákra háromszor rá kellett számolni, ami a versenybíró általi beszüntetést eredményezett.

A harmadik nemzetközi összecsapáson Darko Dalic mérte össze tudását a győri Unicentral Bulls versenyzőjével, Horváth Lászlóval, K-1 szabályrendszerben,73,5 kgkategóriában. Ez a mérkőzés sem ment végig, mert a győri fiú a harmadik menetben technikai KO-val lépte le ellenfelét.

A második meccs párosítása egy pécsi küzdelmet hozott. A nehézsúlyú Sárközi Attila csapott össze Demhardt Tamással. Sárközi technikai fölénye már az első menetben megmutatkozott, és az idő előre haladtával csak az volt a kérdés, hogy végig megy-e a mérkőzés. Meg kell említenünk Demhardt Tamás sportemberi nagyságát, aki Sárközi eredeti ellenfelének sérülése miatt az utolsó pillanatban vállalta el a meccset és maradt végig talpon.

63,5 kgsúlyban a szentendrei Albrecht Péter és a pécsi Sárdi Tamás mérkőzésére került sor, amely 0-3 pontozással, a PTE PEAC RFC versenyzőjének győzelmét hozta.

81 kg-ban a Re-Gym-es Tímár Miklós egyhangú pontozással diadalmaskodott a pécsi Hárságyi Roland ellen.

Az este legnagyobb kiütését a 91 kg-os összecsapás hozta, ahol a szentendrei Varga István és a pécsi Zentai Máté mérkőzésén utóbbi a második menetben egy tekintélyt parancsoló fejrúgással szerezte meg a győzelmet.

Az est főmérkőzésén a 71 kg-os Vörös Roland (Re-Gym) és a pécsi Nagy András mindent megtett, hogy a közönség igazi csemegét lásson ebből a sportágból. A gigászi küzdelmet megosztott pontozással (2-1) Vörös nyerte meg.

A szervezők ezúton köszönik a nézőknek, hogy jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényt valamint azoknak, akik munkájukkal hozzájárultak az est színvonalának emeléséhez.