Terematlétika Győrben és Nyíregyházán is

2012. 12. 06.

A sikeres budapesti rendezés mellett Győrben és Nyíregyházán is rendeztek Sport XXI-es terematlétika-versenyt a fiatal korosztályoknak.

Győrben...

A Bercsényi Miklós Középiskola tornaterme több mint 200 versenyzővel, szülőkkel, edzőkkel és versenybírókkal két órán keresztül egy színes, jól rendezett és jól felépített „játszótérré” vált. A Nyugat- Magyarország Régió Sport XXI. Alapprogram Terematlétika versenyét Győr városa rendezte, melyen az U11-es korosztályban 12 , az U13-as korosztályban 13 csapat állt készen arra, hogy összemérje gyorsaságát, ügyességét, erejét.

A versenyt a váltófutások kezdték és zárták, s ezek között voltak a népszerű ügyességi számok. A sok csapat ellenére gördülékenyen követték egymást a felmérések és az időrendet is pontosan tartotta a felkészült rendező gárda.

Mindkét korosztályban a győriek szerezték meg az első helyet: a Rábalux Bercsényi DSE atlétái 7-7 ponttal győztek. Őket követte Zalaegerszeg „A” csapata, két ezüsttel (u11-u13). A 13 éveseknél sikerült az egerszegiek „B „ csapatának megszerezni a harmadik helyet is. A 11 éveseknél a Szombathely – Béri Balog vívta ki a bronzérmet.

...és Nyíregyházán...

A régióból 16 csapat vett részt (nyolc-nyolc U11 és U13) december 2-án a nyíregyházi Atlétikai csarnokban rendezett Észak-Alföld Régió Sport XXI. Alapprogram terematlétikai versenyen. A lebonyolítást a Nyíregyházi Főiskola hallgatóinak közreműködésével a Debreceni Bihari Atléta Bírók Sportegyesülete végezte. A nagyszerű házigazda a Vas László által vezetett Nyírsuli atlétikai szakosztály volt.

A verseny pörgősen, gördülékenyen zajlott, köszönhetően az előzetes, versenybíróknak és az edzőknek, kísérőknek megtartott technikai értekezletnek is.

Mind a két kategóriában a Perényi Gabriella szakosztályvezető által vezetett és a szakosztály edzői által kitűnően felkészített DSC-SI győzött, megelőzve a Nyírsuli, valamint a Skoumál Mónika testnevelő által felkészített Debreceni Kazinczy Általános iskola csapatait.

Az edző és testnevelő kollégák egyértelműen jónak ítélték a verseny gyakorlatait és formáját, hiszen az atlétikai számok előkészítő edzéseszközei, valamint a csapatverseny jelleg jó szakmai- és sikerélményt ad. Nagyon jó kezdeményezés, hogy játékos formában szerethetik meg a gyerekek atlétikát.

Az a tapasztalat hogy egyre többen csatlakoznak a Sport XXI atlétikai versenyrendszerhez, mivel kiszámítható és ismert a tematikája, rendezettek és színvonalasak a körülmények. Érmekkel, oklevelekkel elismert versenyeken lehet felmérni a gyerekeket.

(masz.hu, Fotók: Lengyák György és a szervezők)