Tiszaújvárosból Nanjingba

2014. 08. 10.

Szombaton öt futammal selejteztek a juniorok és hattal a felnőtt olimpiai kvalifikációs világkupa résztvevői a vasárnapi fináléra.

A vasárnapi 30-30 főt számláló döntőbe jutás volt a tétje a nyílt ETU Triatlon Junior Európa-kupa előcsatározásainak. A magyarok közül kilenc leány és tíz fiúversenyző szerezte meg az indulás jogát.

A fiúk második futamában indult Lehmann Bence (a képen) is, aki a Nanjingi Ifjúsági Olimpiára készül. Nemcsak elindult, de ki is vívta a döntőben való részvétel jogát hatodik helyezésével, de a vasárnapi fináléban már nem áll rajthoz, mivel a nanjingi delegációval ezen a napon utazik el a kínai városba.

Édesapja Lehmann Tibor is hivatalos az olimpiára, de ő a 16. TVK Triatlon Nagyhét főrendezője, s így egy nappal később, hétfőn követi majd a magyar csapatot Kínába. Az olimpia mások magyar indulója Bicsák Flóra kihagyta a szombati versenyt.

A juniorokat követően, alig egy órával később kezdték selejtezőiket az olimpiai kvalifikációs sorozatba tartozó 18. TVK ITU Triatlon Világkupa résztvevői.
Vanek Margit, Kovács Zsófia, Vanek Ákos, Ifj. Faldum Gábor, Tóth Tamás és Pocsai Balázs is indulási jogot szerzett ma a tiszaújvárosi 18. TVK ITU Triatlon Világkupa vasárnapi döntőjére.