Több ezer futó vett részt a hétvégi, budapesti futófesztiválon

2013. 10. 10.
Megosztás

Hétvégén, több ezer futó állt rajthoz a "Budapest Futófesztivál-NATO Futás" és az 1848-49-es szabadságharc, Aradon mártírhalált halt tábornokainak emlékét őrző „Történelmi Váltófutás” elnevezésű viadalon. A 10 km-es távon a MOB munkatársa, Kis Zsanett győzött.

A hagyományoknak megfelelően Vérmezőről a Történelmi (Kegyeleti) Váltófutás 112 diákcsapata nyitotta meg a programot, a 13 fős váltóversenyen a diákok egymást váltva érkeztek az 56-osok terére.

A diákokat a NATO Futás 10 km-es táv résztvevői követték közel másfélezer indulóval, a látványos rajtot Ted Whiteside az Észak-atlanti Tanács igazgatója, főtitkár-helyettese indította útjára.

A célba déltől folyamatosan érkeztek a futók, először a váltóverseny diákjai, győzelmet a fiúknál a Veres Pálné Gimnázium szerezte meg, míg a leányoknál a Kölcsey Ferenc Gimnázium, általános iskolák között a fiúknál és a leányoknál is a Fazekas Mihály Általános Iskola diadalmaskodott.

A NATO futás 10 km-es távján jó formát mutatva Rezessy Gergely győzött 31:37 idővel, a nőknél a MOB munkatársa, koordinátora, Kis Zsanett 35:47 érkezett elsőként a célba.

A célterületen színes programok várták a futókat és a kilátogató nézőket.

A versenyen több száz katona futott és tudhatta sajátjának a versenyt; érezhette is, hisz a célban az MH vitéz Szurmay Sándor Budapest Helyőrség Dandár Központi zenekara és az MH Támogató Dandár Különleges Díszelgő Csoport fegyverforgató bemutatója tette még katonásabbá a rendezvényt.

A Guiness világrekorder Nick Árpád a maga nemében egyedülálló bemutatójával kápráztatta el a közönséget.

Idén először az Antal József Tudásközpont szervezésében NATO élőképet alkottak a Történelmi Váltófutáson résztvevő fiatalok az 56-osok terén, melyet magasból megörökítettek a szervezők. Még egy Flash Mob részesei is lehetett a futás fáradalmait kipihenő sportolók és szurkolóik.

A színpadon a jó hangulatról pedig a Rozsda Együttes gondoskodott.

Az eseményre kilátogató főtitkár-helyettes elismeréssel nyilatkozott – a látványos útvonalvezetésről, kiemelte az önkéntes fiatalok nagy számát, a színes, látványos programokat, melyek több ezer embert mozgósítottak.