Több ezer gyerek vett részt a Lovas Világkupa első napján

2012. 12. 01.

Több ezer gyermek előtt vette kezdetét pénteken a Papp László Sportarénában a hatodik Lovas Világkupa.

A VI. OTP Bank Lovas Világkupa nyitónapjára, a IV. Nemzeti Gyermek Lovasnapra összesen 14.000 óvodás, iskolás gyermek és sokgyermekes család kapott ingyenes belépőt, hogy megismerhessék a lovas világ szépségeit, sokszínűségét. A délelőtti és délutáni előadások során a résztvevő kicsik és nagyok körében zajos sikert arattak a lovasbemutatók, bekiabálásokkal bíztatták a pónigalopp és díjugrató versenyek indulóit.

Kati óvónéni Alsónémediből hozta el a Delfin csoportot.
„Már napokkal az utazás előtt teljes izgalomban volt a csoport, sokat beszélgettünk a lovakról, lerajzoltuk ezeket a gyönyörű állatokat. Ami a kicsiknek a legjobban tetszett, hogy a lovak nyergében is sok gyereket láttak a bemutatók során. Többen mondták már nekem, hogy ők is elkezdenek lovagolni. Egyébként olyan jó hangulat uralkodott a Sportarénában, hogy még a legzárkózottabb gyerekek is állva táncoltak és énekeltek a többiekkel a zenére.”

Gangnamre tombolt az Aréna

A VI. OTP Bank Lovas Világkupa nyitónapján a legnagyobb sikert talán a rendezvény kabalafigurája, Muki ló, és a Gangnam stílusú közös táncolás aratta. A szivárvány színekben pompázó ló vezetésével egyszerre tombolt közel 13.000 gyerek, bemutatva a híres lovas táncot. „Az osztályban én tudok legjobban „gengnemezni. ”- mondta el a rendezvényen a 8 éves Benedek, akit a táncolás mellett teljesen lenyűgözött a nagykoncerteken megszokott dübörgő zene, a cikázó fények, füstgép.

Örömmel mesélt még Lorenzo szabadidomító számáról, a díjugrató versenyek izgalmáról, valamint a kutyás agility bemutatóról.

Az ünnepélyes díjátadáson két magyar lovasnak örülhetett a délelőtti gyerek közönség: Pirik József a 9 éves Staccato apaságú Starlettel harmadik helyen végzett 31, 84 mp-cel. Mráz Tamás Cashew-val az ötödik lett 32, 80 másodperces eredménnyel. Ebben a versenyszámban a Whitaker család két tagja is bemutatkozott a magyar közönség előtt: a Whitaker fivérek harmadik tagja, Steven és lánya Ellen is indult a számban. Ellen a második fázisban nagyon gyors lovaglást mutatott be, de egy verőhiba becsúszott, édesapja lassabban, de szintén egy verőhibával fejezte be a versenyszámot.

Knjiff Bass:
„Nagyon tetszik a verseny, kiválóak a körülmények. Lovamat, a 8 éves Heartbreaker származású sárga kancát másfél éve lovagolom, igen jó lónak tartom, szerintem jövőre már nagydíj szinten tudok versenyezni vele.”

A pénteki nap csúcspontja az esti, 140 cm-es akadályokon rendezett díjugrató Világkupa-minősítő volt, melyen az 58 indulóból 14-en lovagoltak hibátlanul és a 71 másodperces limitidőn belül, köztük két magyar is, Balázs Sándor és Tóth László. Előbbi nyolcadik, utóbbi kilencedik lett. A versenyt a bolgár Rosszen Rajtcsev nyerte Capoccino nyergében, mivel ő volt a leggyorsabb a hibátlanok közül, egyedüliként teljesítette a pályát egy percen belül.
Raitchev már 2011-ben is nyert versenyszámot, bár akkor az azóta már eladott másik lovával, Qebs-szel nyert a kiskörben

Rossen Raitchev:
„Magyaroszágra mindig szívesen jövök, évtizedek óta részt veszek a magyar nemzetközi versenyeken, a nyolcvanas években még Apapusztán is megfordultam, sőt egy ízben a bolgár csapattal első helyet értem el a Nemzetek Díjában. A budapesti Lovas Világkupa a régió legszínvonalasabb versenye, vonzó pénzdíjakkal, úgyhogy örömmel veszek részt rajta.”