Babos Tímea - A jövő Grand Slam-bajnoka

Több sportágban is sorsoltak csütörtökön

2016. 08. 04.

A riói olimpián először - még szerdán - az asztaliteniszezőknél sorsoltak. Csütörtökön a teniszezők, az ökölvívók és a vívók folytatták a sort.

A szerdai sorosolást követően, csütörtökön ismertté vált, hogy asztaliteniszezőnk mikor kezdik meg küzdelmeiket. Lovas Petra magyar idő szerint augusztus 6-án 19.30-kor, Pattanytús Ádám 21.45, míg Póta Georgina másnap hajnalban, 2.15-kor kezdi első mérkőzését. (férfi egyes , női egyes sorsolása)

A teniszezőknél Babos Timea és a Babos-Jani Réka duó is a torna első napján, augusztus 6-án kezdi meg szereplését az olimpiai tornán.

Egyesben a világranglista-44. Babos ellenfele a kétszeres wimbledoni bajnok cseh Petra Kvitova (14.) lesz. Babos, győzelme esetén a dán Carolina Wozniacki (54) és a tajváni Hi Su vej (83.) találkozó győztesével folytathatja.

Párosban a Babos (12.), Jani Réka (175.) duó a román Andreea Mitu (76.), Raluca Olaru (61.) kettőssel találkozik a nyitókörben. A következő fordulóban az ausztrál Anastasia Rodionova (38.), Arina Rodionova (97.) és az orosz Ecaterina Makarova (14.), Elena Vesnina (8.) találkozó győztese következhet.

A két magyar teniszező az olimpia előtt Florianopolisban a 250 000 dollár díjazású Brasil Cup-on szerepel, ahol Babos egyesben elődöntős, párosban Janival döntős.

Tenisz mérkőzések (magyar idő szerint):
augusztus 6.: 17:48 Babos-Kitova (cseh)
augusztus 6.: 21:24 Babos, Jani – Olaru, Mitu (román)

Női egyes, női páros sorsolása

Az ökölvívótorna augusztus 6-án kezdődik. A 69 kg-ban Bacskai Balázs a régi mumusának mondható francia Souleymane Cissokho lesz az első ellenfele. A 25 éves ökölvívó Dakarban, Szenegálban született. Legutóbb a bakui olimpiai világselejtezőn a döntőben találkoztak, már tét nélküli mérkőzésen, hiszen az eredménytől függetlenül mindketten már elérték Riot. Bacskai 3-0-ra kikapott, s akkor ez már a harmadik veresége volt a franciával szemben.

A 75 kg-ban Harcsa Zoltán első ellenfele a türkmén Arslanbek Achilov lesz. A 23 éves fiatalember a legutolsó lehetőséget ragadta meg, amikor Bakuban kvótát szerzett Rióra.

Csötönyi Sándor, a MÖSZ elnöke nem volt túl boldog a sorsolás tényeinek hallatán a hazai szövetség közleménye szerint. „Nem szerencsés, hogy Bacskai az ismert előzmények után a francia ellen kezd, de nincs mit tenni, ez egy olimpia, az éremig végig kell verni mindenkit, aki csak szembe jön. A francia ellen szoros meccseket vívott Benji, de nem fekszik neki a stílusa, ő az egyetlen, akit az európaiak közül eddig még nem győzött le. Épp itt az ideje! Harcsa esetében azt gondolom, hogy megoldható meccsre van esélye. A pillanatnyi forma dönt majd itt is.”

69 kg, 75 kg sorsolása

A vívóversenyek színhelyén kisorsolták az egyéni versenyek direkt kieséses tábláját (a részletek a hazai szövetség oldalán olvashatók).

Augusztus 6., szombat, női párbajtőr egyéni, Szász Emese, a legjobb 16 közé jutásért (magyar idő szerint 16.45-kor a zöld páston) Szász-Beljajeva (észt).
a 64-es tábla

Augusztus 8., hétfő, női kard egyéni, Márton Anna, a legjobb 16 közé jutásért (magyar idő szerint 16 órakor a piros páston) Márton-Benitez (venezuelai)/Hafez (egyiptomi). a 64-es tábla

Augusztus 9., kedd, férfi párbajtőr egyéni, Imre Géza, Boczkó Gábor, Rédli András (Imre Géza és Boczkó Gábor a nyolcaddöntőben egymással kerülhet szembe), a legjobb 32 közé jutásért (magyar idő szerint 13.30-kor a zöld páston) Rédli-Alshatti (kuvaiti). A legjobb 16 közé jutásért (magyar idő szerint 16.15-kor, majd 16.45-kor egyaránt a piros páston) Boczkó-Bouzaid (szenegáli), Imre-Rodriguez (kolumbiai)/Karjucsenko (ukrán). a 64-es tábla

Augusztus 10., szerda, női tőr egyéni, Knapek Edina, Mohamed Aida, a legjobb 16 közé jutásért (magyar idő szerint 15 órakor a piros, illetve a sárga páston) Knapek-Liu (kínai), Mohamed-Van Erven Garcia (kolumbiai). a 64-es tábla

Augusztus 10., szerda, férfi kard egyéni, Szilágyi Áron, Decsi Tamás, a legjobb 16 közé jutásért (magyar idő szerint 18.45-kor a kék, illetve a piros páston) Decsi-Kovaljov (orosz), Szilágyi-Ayala (mexikói). a 32-es tábla

Augusztus 14., vasárnap, férfi párbajtőr csapat, a Boczkó Gábor, Imre Géza, Rédli András, tartalék: Somfai Péter összállítású csapat 15:30-kor a negyeddöntőben Korea ellen lép pástra. Győzeklem esetén a brazil/venezuela-francia összecsapások győztesével mérközhetnek Boczkóék a döntőbejutásért. a 16-os tábla

A judó sorsolására elmondható, hogy versenyzőink többségében kedvező sorsolást kaptak.

A szombati nyitónapon (augusztus 6) szereplő, -48 kilogrammban olimpiai harmadik és háromszoros Európa-bajnok Csernoviczki Éva kiemelt és erőnyerő lesz az első fordulóban. A tatabányaiak büszkesége a 16 között az Eb-harmadik ukrán Marina Csernyakkal vagy a komolyabb nemzetközi eredmény nélkül álló izraeli Sira Risonival találkozik.

Az 57 kilósoknál a vb-harmadik Karakas Hedvigre - noha nem kiemelt - a nyitókörben egy verhető ellenfél, a még csak korosztályos versenyeken bizonyított türkmén Rusana Nurjavova vár hétfőn.

A 78 kilóban a kétszeres Európa-bajnok Joó Abigél sem lesz kiemelt, így az első körben komolyabb ellenfelet kapott jövő csütörtökre, méghozzá a kétszeres Ázsia-bajnok mongol Lkhamdegd Purevjargalt.

A férfiaknál 73 kilóban a 2012-es londoni játékokon ezüstérmes, mellette háromszoros vb-harmadik és Európa-bajnok Ungvári Miklós egy könnyebbnek tűnő ellenféllel kezd hétfőn a portugál Nuno Saraiva személyében, aki mindössze egy Grand Prix-második helynél tart. Utána viszon a 16 között a holand Dex Elmont és az üzben Mirali Sharipov találkozó győztese következhet.

Kedvező sorsolás jutott a 81 kilós Csoknyai Lászlónak is, aki kedden a kontinensmásodik gaboni Paul Kibikaival csap össze az első fordulóban.

Szerdán a vb- és Eb-ezüstérmes Tóth Krisztián (90 kg) a nemzetközi eredmény nélkül álló kenyai Kiplagat Sang ellen "melegíthet be", majd a 16 között a görög Iliadis vagy kínai ellenfél következhet.

Jövő csütörtökön Cirjenics Miklósra nehéz feladat vár 100 kg-ban, ugyanis a vb-második, kiemelt német Karl-Richard Freyjel találkozik az első körben.

A legnagyobbaknál (+100 kg) szereplő Bor Barna ugyancsak kiemelt lesz, a paksiak vb-ezüstérmesére az első körben a vb-harmadik tunéziai Faicel Dzsaballah vár a dzsúdóversenyek jövő pénteki zárónapján.

Evezésben is megismerhették futambeosztásukat sportolóink. Mindkét egységünk az első versenynapon augusztus 6.-án kezdi meg a küzdelmeket.
Az egypárevezős Pétervári-Molnár Bendegúz a második futamban (13:40) venezuelai, uruguay-i, új-zélandi, perui és iraki ellenfelet kapott. Az első három jut tovább a negyeddöntőbe, a többiek a reményágon folytathatják.

A kormányos nélküli kettes Juhász Adrián, Simon Béla a 3. futamban (15:50) olasz, szerb, új-zélandi duó ellen harcol az 1-3 hely valamelyikéért, ami elődöntőt ért. Ha ez nem sikerül, akkor még a reményfutamban javíthatnak.