Törökországban Bor Barna dobott nagyot Rio felé

2015. 03. 30.

A nehézsúlyú Bor Barna bronzérmet szerzett a judósok hétvégi Grand Prix-viadalán Törökországban. A Paksi Atoamerőmű + 100 kg-os judokája az újonnan szerzett pontjaival a kvalifikációs rangsorban a tizedik helyre lépett előre, ami jelentős lépés a riói olimpia felé.

Mint azt a Judoinfo.hu szakportál írja, Bor Barna pályafutásának ez volt a huszonkettedik érme a világkupa-sorozatban.

A 73 kilósok közt versenyző londoni ezüstérmes Ungvári Miklós ezúttal helyezetlen maradt, csakúgy, mint a 70 kilós ifjúsági olimpiai bajnok Gercsák Szabina.

A magyarok Törökországban - 67 ország mintegy ötszáz judósa közt - a tizenhatodik helyen zártak, holtversenyben tíz másik ország válogatottjával.

A magyar judósok a tavaszi kvalifikációs versenyekről folyamatosan hozták az érmeket, ez biztató a sportág számára a riói olimpia előtt nem egészen 500 nappal.

Éremhalmozással indult a magyar judósok számára a 2015-ös kvalifikációs sorozat: Tunéziában Krizsán Szabolcs és Csoknyai László a 81 kilósok közt egymás ellen döntőzve, előbbi arany-, utóbbi ezüstérmes lett, Pupp Réka és Bor Barna bronzérmet szerzett.

Chilében az Ungvári testvérek remekeltek az olimpiai kvalifikációs versenyen: Miklós arany-, Attila pedig ezüstérmet nyert. A szófiai European Open-viadalról Cirjenics Miklós szállított bronzérmet.

(MOB/VF-Judoinfo, fotó: IJF/Záhonyi Tamás)