Továbbjutott a Balatonfüred az EHF Kupában

2012. 09. 10.

A házigazda Balatonfüred legyőzte az észt Kehra együttesét a férfi kézilabda EHF Kupa első fordulójának visszavágóján, ezzel továbbjutott a 36 közé.

Az észtek elleni szombati vereség (24:25) után Sótonyi mester másnap délelőttre videózásra hívta a csapatot. Bőven volt mit megbeszélniük, a váratlan fiaskó után. Ahogy a városban másutt is beszéd téma volt a szombat. Akik nem látták, azok nem hittek a fülüknek, akik látták, azok meg a szemüknek. Szerencsére a vasárnap már nem idézte a szombatot.

Harcosabb és főleg eredményesebb felfogásban kezdett a Füred: Pulay és Sandrk góljával gyorsan vezetést szereztek a tópartiak, de a vasárnap pályaválasztó vendégek nem adták fel, időkéréssel próbálták rendezni a sorokat. Szabó Tamás remekelt a kapuban, ám sajnos Sandrk a legjobb helyzeteket is kihagyta és az észtek legjobbja Laast rendre büntetett. Csak a 11. percben sikerült ellépni négy góllal (4:8). Nem tudtak a Balaton-partiak négy gólról előrébb lépni (19. perc 7:11), sőt az észtek kettős emberelőnyből kettőre zárkóztak (9:11). Az észt irányító Laast nemcsak játékban, hanem színészként is nagyot nyújtott, tíz másodpercen belül, két embert állíttatott ki magáról. Ez annyira megzavarta a füredieket, hogy jó öt perc kellett ahhoz, hogy újra három legyen a különbség, ami megmaradt a félidő végére is.

A második félidő négy perces gólcsenddel kezdődött, melyet a kaput végre eltaláló Sandrk tört meg, de továbbra sem sikerült növelni a különbséget (15:18). Két gyors indítással felcsillant a remény, hogy egy könnyebb második játékrész következik (42. perc: 15:20), azonban, ahogy az elsőben négy gólról nem tudtak ellépni a balatoniak, úgy itt az ötről nem sikerült tovább növelni a differenciát. Sajnos a játékvezetés se kedvezett Pásztoréknak, sorra kapták a téves ítéleteket, ám szerencsére ez nem befolyásolta az eredményt. A végeredményt a 60. percben a kiválóan játszó Hornyák hetesből állította be.

A fürediek a szombati elfogadhatatlan játék után összekapták magukat. Örömteli volt látni, ahogy sziporkáztak a fiatalok, szinte valamennyiük dicsérhető, de Hornyák, Faluvégi, Pulay játéka közülük is kiemelkedett.

Sótonyi László: Örülök annak, hogy a tegnapi meccs után motiváltan léptünk pályára és ennek meg is lett az eredménye. Fontos és tanulságos párharcot vívtunk. Nehéz volt a vendégeink stílusában játszanunk, amit ráadásul a játékvezetők is támogattak.

Jüri Lepp: Megkíséreltük a lehetetlent, de csak az oroszlán bajszának a csiklandozásáig jutottunk el. Büszke vagyok a csapatomra.

A következő körben a szerb Vojvodina következhet.

HC Kehra - BKSE 22:27 (12:15), Balatonfüred, 400 néző., V.: Mitrevszki, Todorovszki (macedón).
Kiállítások: 2, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3.
Tovább jutott a Balatonfüred 51:47

(Forrás: balatonfuredikc.hu)

HC Kehra - BKSE 22:27 (12:15)

Balatonfüred, 400 néző.

V.: Mitrevszki, Todorovszki (macedón).

KEHRA: Naum – Käsper 3, SLASTINOVSKI 4, Pärt 2, Sirkas 2, LAAST 7 (1), Lees 1. Cs: Tund (kapus), Napsep 3. Edző: Jüri Lepp.

Balatonfüredi KSE: Szabó T. - Tombor 2 (1), PULAY 4, FALUVÉGI 3, Kovács 1, Zdolik 5 (1), Pásztor 1. Csere: HORNYÁK 6 (1), Sandrk 5, Kemény, Németh. Edző: Sótonyi László.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 4/3.