Ki lát a jövőbe? - Phelps újra edzésbe állt

Továbbra is gyengélkedik az olimpiai bajnoki csúcstartó

2014. 08. 07.

Áprilisi visszatérése óta a leggyengébb teljesítményt nyújtotta Michael Phelps, aki csak hetedik lett az Egyesült Államok irvine-i úszóbajnokságának szerdai nyitónapján 100 m gyorson.

A 48.31 másodperccel győztes Nathan Adrian idejétől jócskán elmaradva a sportág amerikai fenoménje 49.17 mp alatt ért célba a klasszikus szám döntőjében, számol be róla az MTI. A 18-szoros olimpiai bajnok még javíthat, hiszen további három számban – 100 méter pillangón, 100 méter háton, valamint 200 méter vegyesen – indul a kaliforniai ob-n, amely egyben válogató is a jövő évi vb-re.

A 29 éves sztár a 2012-es londoni ötkarikás játékokat követően visszavonult, ám idén tavasszal visszatért, most pedig már 2016-ra készül, és a riói olimpiai indulással kacérkodik.

Phelps három olimpián szerzett 22 érmével a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolója, 39-szeres világcsúcstartó, 26-szoros világbajnok, és egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert.