Bukarestben játszhat a Veszprém a Constantával

Továbbra is veretlen a Veszprém a BL-ben

2012. 11. 25.

Továbbra is százszázalékos a Veszprém kézilabdacsapata a férfi Bajnokok Ligájában.

Az MKB Veszprém a hatodik mérkőzését is megnyerte a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Szombaton a vendég svéd Sdvehof nem tudott megálljt parancsolni a magyar elitgárdának, amely - akárcsak egy hete Göteborgban - most is tízgólos győzelmet aratott.
A két csapat egy héttel ezelőtt Göteborgban találkozott, akkor a Veszprém 32-22-re diadalmaskodott.

Eleinte fej fej mellett haladt az egyformán sokat hibázó két csapat. A Sdvehof kapusa, Thomas Forsberg remekelt, együttese az általa megszerzett labdákból élt. A 19. percben, 8-10-nél időt kért a Veszprém, majd a gyorsabb támadásoknak, valamint a friss cseréknek köszönhetően egyenlített. Nagy nehezen a vezetést is sikerült megszereznie, és így előnnyel zárta a félidőt.

A második játékrészt jól kezdte az MKB, és ahogy 21-17-re megugrott, időt kértek a skandinávok. Közelebb férkőzni azonban nem tudtak, negyedórával a vége előtt 24-20 volt az állás. A mezőny legjobbja, Nagy László mind védekezésben, mind támadásban rengeteget segített együttesének.
Hazai ritmusváltással tovább nőtt a két csapat közötti különbség, az 50. percben már 28-20 állt az eredményjelzőn. A hajrában aztán már a "közte tízet" ostromolta a Veszprém, s végül össze is jött ez a különbség.
A magyar bajnok jövő szombaton Celjében lép pályára.

Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport 6. forduló:
MKB VESZPRÉM-SÄVEHOF 34-24 (17-15), Veszprém, játékvezetők: Zotin, Volodkov (oroszok)
VESZPRÉM: Alilovic, Fazekas (kapusok), Chema Rodriguez 2, Császár 4 (3), Gulyás, Iváncsik G. 1, Iváncsik T. 3 (1), Jamali 5, Laluska 3, Nagy 2, Oneto 3, Pérez 1, Schuch, Strannig, Sulic 5, Ugalde 1
SÄVEHOF: Forsberg, Johannesson, Lindh (kapusok), Albrechtson 1, Apelgren 2 (1), Bucht, Bliznac 5, Florander, O. F. Schefvert 1, Fridén 3 (1), R. Johansson 3, T. Johansson 1, Larsson 3, Nielsen 1, Ottosson 1, Rhodin, Röxner, Tönnesen 3
Kiállítások: 2, ill. 4 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/2.